Miben nehezebb az emelt szintű fizika érettségi a középszintnél?

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 04:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Komoly?
2017. jan. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ide bocs!
2017. jan. 4. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én idén fogok fizika emeltezni, járok külön tanárhoz, úgyhogy elég reálisan látom szerintem a dolgokat. Nyilván nehezebb az emelt, mint a közép, de szerintem nem annyival ha lehet így mondani. A középnél az a baj, hogy sokszor vannak benne olyan kérdések, amiknél a válasz nem egyértelmű, rosszul van megfogalmazva a kérdés, ezért az emelt ilyen szenpontból jobb. Mindkét érettséginél a teszteket kell nagyon begyakorolni, az a legnehezebb, még ha nem is tűnik annak. Ajánlom Székely György Fizika tudástesztek című könyvét. Nagyon sok teszt van benne, ha ezeket megcsinálod, nem lesz gond, tényleg jó! Ha van kérdésed, nyugodtan írj! Hajrá!
2017. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Relatív, hogy kinek mi a nehéz. Fent vannak neten az előző évek feladatsorai, emelt is, közép is. Nézegesd azokat, hasonlítsd össze, esetleg párat próbálj is meg kitölteni, és akkor látod, mennyit kéne még tanulni az elvárt eredményhez. Hasznos olvasmány a részletes vizsgakövetelmény is, ami tételesen felsorolja, hogy közép-, ill. emelt szinten mit kérdezhetnek.

Összességében az emelt minden aspektusában nehezebb. Bonyolultabb számítások, kifejtős esszé (középszinten egyáltalán nincs ilyen feladat), összetettebb kísérletek. Szerintem, ha ilyen beállítottságod van, és kellő szorgalmad, akkor teljesíthető az emelt is.


Én is idén megyek, a 86%-os sorstársnak sok sikert! Meg persze neked is, kérdező. :)

2017. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!