Szegeden mit tanuljak?

Figyelt kérdés
Jelentkezés előtt állok, le fogok tenni egy emelt angol szintű érettségit,meg egy középszintű németet. Szegeden szeretnék tanulni,nekem az lenne a jobb,mert Pesten is gondolkodtam,de az messze van. A BTK anglisztika szakán gondolkodtam,és ez így tetszene is,viszont az elhelyezkedési lehetőségek rosszak mert állítólag rengetegen mennek tolmácsnak meg ilyeneknek,viszont engem a finn nyelv is érdekelne,azt ugye még nem tanultam. A kérdésem,hogy van e olyan lehetőség,hogy pl anglisztikára melyek és ott specializációnak a finnt választom,vagy ez hogy van?

2017. jan. 4. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem érdemes anglisztikára menni sokan mennek oda, ha csak szeretnéd fejleszteni az angolt és bulizni pár éve akkor válaszd csak, de nem éri meg a jövőre nézve.
2017. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is tudom,ezért tettem fel a kérdést... A lényeg,hogy érdekelne vagy a finn,vagy az arab,vagy az olasz, még egyiket sem tanultam,szóval ahhoz lehet angolt is kitanulni?
2017. jan. 5. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontos információt nem tudok, mert nem vagyok(szerencsére :D) BTK-s, de tudomásom szerint, lehet minorba felvenni másik nyelvet, hogy ez pontosan hogy megy nem tudom :(
2017. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Halihó, szegedi anglisztikás vagyok, aki most jött haza Finnországból, félév kinnlét után. :) A szegedi egyetemen szerintem mehetsz finn szakra is anélkül, hogy beszélnél finnül, alapokról kezdenek. De ha ez nem is így lenne, (felvin tuti írják a feltételeket), szabadon választható tantárgyként felvehetsz finn órákat ingyen; én is ezt csinálom két éve, két nagyon rendes tanár is van. :) Emellett pedig a második évtől felveheted a finnt "minor"-nak, ami annyit jelent, hogy 2 éven keresztül lesznek finnes óráid is. :) Ami még mindenképp előny, hogy ki tudsz menni tanulni is Finnországba, ahogy én tettem, Turkuba, ami a déli részén van az országnak, és egy szuper lehetőség a nyelv és a kultúra még jobb megismerésére. :) Az első hozzászólóra reagálva, tényleg sokan jönnek anglisztikára, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne jó szak. Viszont!!, az elején mindegyik tanár el fogja mondani, hogy ide nem azért kell jönni, mert meg akarsz tanulni angolul, hanem mert már tudsz angolul, és a kultúrát, irodalmat, történelmet és nyelvészetet akarod jobban megismerni, ez fontos!! Ha ezek kicsit se érdekelnek, akkor lehet, hogy tényleg érdemes mást választanod. :) Sok sikert! :)
2017. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is az adott intézményben tanulok. Egyedül akkor ajánlom a BTK-t, ha rengeteget szeretsz olvasni, mert szerintem ez minden szakon ezen a karon szükséges ahhoz, hogy valamennyire tudd követni a dolgot.

Idegennyelv szakot akkor éri meg kezdeni, ha nagyon nagy a tudásod, és érdekel az adott kultúra. ezek együttese sem feltétlen jelenti azt, hogy a kiírt 3 éven belül elvégzed, utána pedig meglátásom szerint mindenképpen szükséged lesz mesterre, mert az alap diploma soványka, jó persze el lehet menni magántanárnak meg stb, de nem életbiztosítás.

Amennyiben angolt kezdesz mégis, akkor jó tudni, hogy hetente elég sok leadandóval, házival fogsz találkozni (nem néhány oldalról van szó) de végülis ezek letudhatóak simán, ezek mellé még zh-zol hetente valószínűleg.


Specializációkra szakon belüliekre van lehetőség (business English vagy fordító tolmács)


Minorként tudsz fölvenni magyar szakot pl, ahol mivel "finn-ugor" tanszék, no ott valószínűleg lehet fölvenni finnt (ebben nem vagyok biztos) Lektorátusi nyelvórán tudsz még fölvenni finnt. Szakként, minorként tutira nincs, viszont gondolom pl magyar szakon indulva van finnes kult-óra


Olasz van, főszakként és minorként is lehet "romanisztika" alatt leled meg az infókat róla. (spanyol,francia, olasz szak ezen a címszón megy)


Arab: egyiptomi arabra van lehetőség (ez az a dialektus amit az összes arab megért, kulturális okokból), csupán mint óra. Két helyen tanítanak hivatalosan arabot az országban, az egyik az ELTE (ott van arab szak) Itt szegeden csupán óra, 3 éve tanulom kb. teljesíthető, jó a tanár, a nyelv érdekes, és akkor ajánlom, ha tényleg érdekel. Egyébként a nehézségek láttán valószínűleg az emberek java ott hagyná simán. Mindenesetre nekem bejött.


Összegezve: elszántság, sok akaraterő, meglévő tudás szükséges mindhez, és megtalálni mire, hogyan van lehetőség.

2017. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

négyes voltam, ötösre reakció:

jövő évtől elvileg már nem lesz business english, fordító-tolmács spec, illetve anglisztika/amerikanisztika szakirány sem lesz különválasztva. Ahogy ismerem a tanárokat, kinézem belőlük, hogy mivel jó a rendszer, megtartják valahogy, de attól még kérdéses a helyzet jelenleg.

[link]

2017. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!