Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BCE-n vagy az ELTÉ-n jobb...

A BCE-n vagy az ELTÉ-n jobb az alkalmazott közgazdaságtan képzés?

Figyelt kérdés
Illetve nem tudjátok véletlenül megmondani, hogy ennek a szaknak nincs e levelezős képzése? Mert másoddiplomának szeretném elvégezni munka mellett.

2017. jan. 5. 00:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Corvinus
2017. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Corvinuszosnak hírneve és presztízse van..

Az ELTE-snek tartalma és mélysége...

2017. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

#2-es a presztízs csak következmény, azt nem kapja meg csak úgy egy egyetem, ki kell érdemelni.. a végzettek eredményei szerintem magukért beszélnek. :)



Ja és pontozz csak le nyugodtan, attól még ez nem fog változni. Sajnálom, hogy megbántottam a pici lelkedet.

2017. jan. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
pár évvel ezelőtt még biztosan volt levelező képzése
2017. jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

#3-as, nem bántottad meg a pici lelkem és nem is pontozlak le azért mert elmondtad a véleményed..


ettől függetlenül (szerintem) hülyeségeket beszélsz.

a presztízs a 80-90-es évek végzettjeinek szól (amit ki is érdemeltek), nem feltétlenül tükrözi a jelenlegi minőséget.


Ja és pontozz csak le nyugodtan, attól még ez nem fog változni. Sajnálom, hogy megbántottam a pici lelkedet.

2017. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Az ELTE jobb, színvonalasabb, tudományosabb. A BCE kicsit sablon az én megítélésem szerint.
2017. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

szia! én most vagyok első éves AK-s a BCE-n. mind a kettő nagyon jó. ha érdekel a közgáztan akkor mindenképpen jó váalsztás. túl sokat nem tudok az ELTE képzéséről, de sok rosszat arról sem hallottam. biztos van a kettő között különbség.

az ELTE-n a társadalom tudományi vonal úgy hallottam valamivel erősebb.

amit a BCE-ről el tudok egyelőre mondani:

nekem eddig nem volt rossz tanárom, és nagyon tetszik a dolog. indul ezen a szakon egy bizonyos SKM képzés, ami a fő tantárgyakből valamivel többet és erősebb anyagot ad (nyugodtan nézz utána neten). ami a BCE mellett szólhat az az óriási G kar ahol a gazdasági oldalon biztosan szélesebb körben lehet okosodni, mint az ELTE-n (bár hozzá kell tenni, a gazdasági és a közgadasági képzések azért bőven nem ugyanazok). szóval szerintem menj el a nyílt napokra, ott érdeklődj már odajáró hallgatóktól aztán döntsd el. rosszul ezzel nem nagyon járhatsz :)


levelezős viszont nem indul. remélem, hogy segítettem :)

2017. jan. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Én is BCE-n vagyok elsős. Tavaly sokat vaciláltam a két egyetem között, de elmentem nyíltnapra, ami nagyban megkönnyítette a választást. Biztos jó az Eltecon is, de az riasztott el, hogy bár már lassan 10 év van, de még mindig kicsit kísérleti jellegűnek tűnt. Illetve nekem az jött le, hogy jóval kevesebb pénzből gazdálkodnak, mint a Corvinus (bár ez lehet változni fog a BME-s egyesüléssel) és ez is nagyban meg tudja határozni egy egyetem minőségét. Én azt tudom mondani, a Corvinusba nem csalódtam eddig, lehet, hogy az Elte se lett volna rossz választás, de kockázatosnak gondoltam, mert nem igazán tudom, hogy milyen megítélése van a diplomának. Szerintem igenis számít, hogy a Corvinusnak van hagyománya.
2017. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
Corvinusra járok, és biztos vagyok benne, hogy az ELTE-n ennél jobb képzés van, mélységében is és tartalmában is. A corvinus csak név, az elit diákok teszik nevessé, semmi más, nem a tanárok, nem a minőség, csak a diákok. és az a képesség amit magukkal hoztak középiskolából, nyelvtudás, logika (mivel magas a pont) az érdem ebből semmilyen szinten nem a sulié. sőt még ront rajtuk. Hajrá az ELTE-n! :)
2017. jan. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
#9-es szánalmas bge-s vagy
2017. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!