Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy hónap múlva le kell adni...

Egy hónap múlva le kell adni a jelentkezést az egyetemekre és még mindig nem sikerült döntenem. Valaki tud segíteni? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kérlek segítsetek meg egy-két ötlettel tanáccsal, mert kezdek aggódni hogy február közepén lekell adni a jelentkezést és már mindenki tudja hova tovább csak én nem.


19 éves lány vagyok, mindenképp szeretnék tovább tanulni, két nyelvből fogok emelt szinten érettségizni, és matekból meg töriből idegennyelven fogok. Így 90pluszpontot tudok összeszedni. :)

A jegyeim nem túlságosan jók, 3-4. A tervem az hogy duplázok.

Nem tudom milyen esélyem van bekerülni egy jobb egyetemre, jó fejem van, könnyen megértem a dolgokat, de nem igazán vagyok az a magolós típus. Ami érdekel az az idegenforgalom, kereskedelem, marketing, emberi erőforrásokon gondolkodtam de arról sok negatívat olvastam. Szeretem a törit, matekot, idegennyelveket. Ami kizárt az a fizika, kémia, biológia. Ezek a tantárgyak nem nekem valóak.

Nem olyan munkahelyet akarok, ahol egésznap egy irodában kéne ülnöm. Szeretnék valami pörgősebb melót, ahol szervezni kell valamit..(régebben rendezvényszervező akartam lenni) üzletvezető is szívesen lennék. Nem tudom pontosan a szakma nevét, szépségápolási termékeket promotáltam diákmunkaként több éven keresztül, és a "főnökeim" akik szervezik a munkákat, egyeztetnek a forgalmazókkal, ők nagyon élvezték a munkájukat és elvileg jó fizut is kaptak.

Manapság milyen olyan munkák vannak amikkel jól lehet keresni és megfelelnek a tudásomnak és az érdeklődési körömnek?

A másik meg, hogy a gazdaságtudományi karon belül milyen szakok vannak és mi az ami érdekes?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2017. jan. 5. 21:59
 1/5 Donald J. Trump ***** válasza:
Szerintem túl keveset gondolsz magadról és a karrierlehetőségeidről - ahhoz, hogy AVON-os tanácsadónő legyél nem kell közgazdász végzettség. Tényleg sok jöttment elvégzi ma már ezeket a képzéseket, de ha jó fejed van sokkal több lehetőség van előtted, mint ilyen kamu munkák. A képzési terület nevében is benne van, hogy "tudományi" - aztán persze majd te dolgod eldöntened, hogy a tudást használod vagy a papírt. Szerintem menj el az EDUCATIO kiállításra vagy mostanában esedékes nyílt napokra és nézz szét, hátha valami inspirációt ad.
2017. jan. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen oda mindenképpen elmegyek. Remélem ott sikerül megismernem valami jó szakot.

Nem avonos tanácsadó-ra gondoltam. Lancome termékeket promotáltam üzletben.

2017. jan. 5. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 2 nyelvet beszélsz akkor akár tolmács is lehetsz:)

A marketing , idegenforgalom ész minden ami matek az magolós és szárazabb azért reál, habár a marketing talán annyira nem, de akkor inkább pénzügy számvitel mint p.ügy marketing:)

2017. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Magolós a MATEK!?? Te hol élsz? Még soha nem hallottam ezt a hülyeséget. És úgy egyáltalán, egyik reálos tárgy sem magolós, teljesen logikusak, csak meg kell érteni őket.
2017. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik gazdálkodásis szak érdekes. Az államis helyek 420-nál kezdődnek és 460-ig tartanak szaktól függően.

Hány pontod lesz? Fizetős érdekel?

Lehet menni FOSZK-ra is, ha az is érdekel a gazdálkodásin belül, vagy ha ahhoz lsznek meg a pontjaid..

2017. jan. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!