Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akár emelt szintű érettségi...

Akár emelt szintű érettségi nélkül is be lehet kerülni biomérnök szakra?

Figyelt kérdés
Nem a BME-re mennék,és mondjuk a debreceni vagy veszprémi egyetem ponthatára alig üti a 300 pontot( ha jól tudom,tavaly 280 volt),szóval hátrányt jelentene,ha nem emelteznék semmiből? Csak a közép matekkal meg egy másik középszintű érettségivel( pl. kémia) felvennének államilag támogatottra?

2017. jan. 8. 03:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán elég lenne a pont emeltezés nélkül,ha az utolsó két évemben kitűnő voltam/vagyok?
2017. jan. 8. 03:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felvin ott van, hogy kell-e emelt vagy sem. Ha nem kell akkor nem kell emeltezned.
2017. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá emelt. És két normális érettségivel sikerülne.
2017. jan. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És nem indulnék hátrányból,ha csak középszintűm lenne mindenből? Mert emelt szinten tanulom a kémiát,bioszt is viszont nem érzem magam olyan jónak,hogy érdemes legyen kockáztatni az emelttel és úgy gondoltam,hogy jobb lenne,ha mondjuk csinálnék egy 80-90 % körüli közepet,mintha alig érem el mondjuk a 60 százalékot,plusz még idegen tanárok előtt is kéne akkor vizsgáznom.

És egy középfokú nyelvvizsgám van,felsőfokúzni már nem tudnék semmiből.. így a szakokat nézve nem tűnik soknak ez a ~300 pont, mondjuk egy 460+os pszichológiához képest,de aggódom,hogy biztosan elég lesz-e.

2017. jan. 8. 10:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a tudásod emelt szint teljesítéséhez(normális eredménnyel) megvan, akkor értelemszerűen nincsen hátrányod azzal ha középszinten érettségizel. És 300-310 pont esetén már abszolút nincs okod aggodalomra, biztos bekerülsz.
2017. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De emeltért jár plusz 50 pont
2017. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm az eddigi válaszokat! Ha még valakinek van valami véleménye,tanácsak ezzel kapcsolatban,azt szívesen fogadom! :) (felpontoztam mindenkit)
2017. jan. 8. 11:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,azért vacilálok,a +50 miatt, de nem igazán bízok magamban etéren...
2017. jan. 8. 11:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még annyi megjegyzéssel csatlakoznék a beszélgetéshez, hogy az egyetem első félévében úgyis vannak felzárkóztató tárgyak (legalábbis BME-n és Debrecenben igen, Veszprémet nem tudom), az elvileg azoknak van kitalálva, akik nem tanultak egyáltalán emelt óraszámban egy adott tárgyat. Emiatt általános tévhit, hogy aki jól szerepelt a gimnáziumban, annak jobban fog menni az egyetem is. Ennyire azért nem egyértelmű. Tény, hogy az első félévben előnye van, de később már teljesen mindegy, milyen háttérrel érkeztél az egyetemre, nem fogsz a középsulis tudásodból sokat profitálni a bevezető tárgyakon kívül. Ha tanultál emelt kémiát, az akkor is segít ha nem érettségizel belőle emelt szinten (én ugyanígy jártam annak idején, de az még 2010-ben volt, azóta sokminden máshogy van). De arra szerintem ne számíts hogy a tudásod végigröpít az egyetem felén :D Már első félévben is fogtok olyan tárgyakat hallgatni, ami vadiúj lesz, akár faktos voltál, akár nem, és ezekhez a tárgyakhoz bizony nem sok hátteret szolgáltat az emelt érettségi tudása vagy nemtudása.
2017. jan. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szükséges emelt én is két középpel értem el 400 pontot. Csatlakozni tudok az előttem szólókhoz abban is hogy az egyetem teljesen új, más szint nagyon sokat nem dob az esélyeiden a későbbiekben az emelt érettségi. Talán még nyugodtabb tavaszod is lehet ha csak közepet csinálsz :)
2017. jan. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!