Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fogok érettségizni és...

Most fogok érettségizni és rám férne egy kis segítség a főiskolák világáról. (BGE, KJF, Metropolitan). Gazdálkodási és menedzsment szakról, távoktatásròl vélemény?

Figyelt kérdés

A legtöbb tantárgyból 3-as vagyok, szóval nem számítok valami jó tanulónak. A matek a gyengepontom (2-es 3-as között), angol és német pedig az erősségem. Van egy közép es egy emelt német érettségim is(5-ös). Első kérdésem: Végem lenne a gazdálkodási és menedzsment szakon ilyen gyenge matek tudással?

2.: Melyik iskola gazdálkodási és menedzsment szakàt ajanlanàtok? Miért?(KJF,BGE,Metropolitan?)

3.: Vélemény a BGE távoktatásàról?

4.: Lusta és középiskolában közepesnek számító diákoknak van esélyük "túlélni" bukás nélkül a főiskolát?



2017. jan. 8. 20:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Hány pontod van?


Nincs esélyük a lustáknak. Akkor ne is jelentkezz, ha nem akarsz rendesen tanulni, gyakorolni.

2017. jan. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%

1. Gazdasagi szakokon azert eleg huzos a matek. Nem mondom, hogy gyilkos, de, ha a kozepszintu gimis matek anyag 2-es, 3-as, akkor meggonolnam a helyedben.

2. En a 3 kozul egyiket se javasolnam, mivel vannak sokkal jobb egyetemetk. A metropolitan egyenesen szanalmas

3. Ebben sajnoa nincs tapasztalatom, de gondolom szombatonkent kell bemenned.

4. Gazdalkodasi szakon kell a rutin, a gyakorlat. Ha eleve lusta vagy, raadasul meg tavoktatasban is akarkd csinalni, akkor szerintem hamar elverzel majd. Elkenyelmesedasz, mert csak szombatonkent kell bemenni, majd secperc a nyakadba szakad a vizsgaidoszak es akkor pisloghatsz. Egy vizsga annyi mint az egesz erettsegi.

2017. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
A Metropolitan költségtérítéses, nincs államilag támogatott szakirány náluk. A Kodolányit nem ismerem, a BGE nem nagyon hinném hogy meglenne ha mindenből 3-as tanuló vagy, tekintve hogy államilag finanszírozott formában 2016-ban 451 volt a ponthatár. Hacsak nem írsz nagyon jó érettségit, vagy vállalod a költségtérítéses formát.
2017. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha eleve levelezore akar menni, abbol csak koltsegteriteses van amugyis, nem?
2017. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért szeretnék távoktatásra menni, mert Németországban szeretnék mellette dolgozni. 350 körülre számolom a pontjaimat, ha az érettségi eredményeimet reálisan írom be. Önköltségesre mennék, mert tisztában vagyok azzal, hogy nem könnyű bekerülni. Viszont ez a szak érdekel a legjobban. Emellett még a germanisztikàt néztem.
2017. jan. 8. 21:24
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
A költségtérítésessel meglesz. A germanisztikával nem mennél sokra. De vedd figyelembe ha sok gyakorlati órád lesz, nem fog menni a levelező szak.
2017. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi!
2017. jan. 8. 21:32
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn többet kell bejárnod,mint távoktban. Ha kint akarsz mindenképpen dolgozni, akkor a BGE távoktatást megpróbálhatod. De nem lesz könnyű. A matekra rá kell gyúrnod.
2017. jan. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim válasza:
100%
BGE távoktatásra járok, bár más szakra. Bejárni tényleg csak vizsgára kell, viszont nehéz. Nagyon nehéz. Nekem már van egy diplomám, ami ráadásul ötös lett, tehát van viszonyítási alapom és lustának se mondanám magam, de még így is azt érzem, hogy ez nem fog menni, pláne nem csúszás nélkül. Bár tény, én baba mellett csinálom, de nem hinném, hogy munka mellett sokkal könnyebb lenne.
2017. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
88%
Utolso! Miben kulonbozik a tavoktatas a leveleztol?
2017. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!