Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizikus vagy villamosmérnök bsc?

Fizikus vagy villamosmérnök bsc?

Figyelt kérdés
Mindkét szak érdekel, néha az egyik, néha a másik jobban, pár éve már ezen rágódok. A villamosmérnök egyfelől könnyebben helyezkedik el és átlagosan jobban keres, a szak is érdekel a bemutatók alapján, viszont fizika, kutatások mindig közelebb álltak hozzám, de, ahogy hallottam itthon -mondjuk úgy- nem felkapott terület. El lehet helyezkedni fizikus (csillagász, asztrofizikus) diplomával viszonylag jó fizetéssel itthon, akár a versenyszférában? Vagy nincs a kettő között átmenet?

2017. jan. 9. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a villamosmérnökit ajánlom, ott is van bőven fizika (pl.: térszámítás). Egyes dolgokba jobban is belemennek, mint egy általános fizikus szakon, plusz az alkalmazások. Valamint vill. BSC után lehet menni fizikus MSC-re. (Fordítva nem!)

PS.: Én a BME-re járok villamosmérnöki szakra , hasonló dilemmám volt nekem is tavaly.

2017. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna hogy villamos bsc után lehet fizikus msc-re menni, így van még lehetőség később meggondolni, végső esetben, köszi
2017. jan. 9. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Villamosmérnökként tuti lesz munkád, de kérdés, hogy érdekelni fog-e még a téma, mikor végzel.. Villanymérnökin sok irányba specializálódhatsz, de kicsit úgy érzem, hogy egy fizikus talán még több irányba el tud méllyülni.. Egyébként egy fizikus több matekot is tanul ehhez és nem kell felülni az általános elképzelésnek, miszerint lehetsz elméleti és alkalmazott fizikus és kb. ennyiben ki is merül a dolog, hanem a lehetőségek szinte korlátlanok (szval fizikusként könnyen lehetsz akár adatbányász, vagy mesterséges intelligencia kutató is). Viszont ELTE fizikus is szív annyit mint egy BME villanymérnök, mindkét szak nehéz.. Szval sztem válassz az szerint, ami jelenleg jobban érdekel..
2017. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezen anno én is gondolkodtam. Villanyt választottam. Nem bántam meg
2017. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!