Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 26 évesen érdemes, vagy...

26 évesen érdemes, vagy egyáltalán lehetséges főiskolára jelentkezni folyamatos munka mellett?

Figyelt kérdés
2017. jan. 11. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes és lehetséges is (persze ha nem akarsz felmondani, akkor a levelező képzések ajánlottak neked)
2017. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne.

26 vagy, nem 86:)

2017. jan. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Főiskola esetében mennyi a maximum korhatár?
2017. jan. 11. 11:33
 4/19 anonim ***** válasza:
Nincs korhatár (amúgy már alig vannak főiskolák, legtöbb "alkalmazott tudományok egyeteme" címet szerzett)
2017. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

lehetséges, de az én véleményem és tapasztalatom szerint (általában) felesleges. Még mielőtt lepontoznátok, olvassátok el, és kifejtem.

Én elvégeztem főiskolát, elég jó eredménnyel (4-es, 5-ös). Nem tudtam elhelyezkedni benne, mondjuk ezt annyira nem is bánom. Előtte szereztem 2 szakmát, és rájöttem, hogy jobban járok, ha azon a téren kezdek el melózni, és hanyagolom a felsőoktatást. A fősuli után megpróbáltam visszatérni a szakmámba, de akkor már 25 éves elmúltam, és 25 éves pályakezdőért nem kapkodnak. És ez az, amiért azt mondom, hogy fölösleges. Ha 26 évesen elkezdesz egy szakot, akkor leszel majdnem 30 amire a diplomád meglesz, és azon a téren pályakezdőnek fogsz számítani, majd 30 évesen, és a konkurenciád javarészt 22-23 évesekből fog állni a munkaerőpiacon. Az más kérdés, ha a mostani munkahelyed írja elő egy adott főiskola elvégzését (vagy javasolja, hogy jobb pozícióba kerülhess, mert látják benned a potenciált). Ebben az esetben, ha úgy érzed, be tudod vállalni, és esetleg még fizetik is, és kedved is van hozzá, akkor érdemes. Egyébként szerintem nem. Akármennyire vagyok szakma párti, még azt se ajánlanám, hogy ennyi idősen új szakmát tanulj (hacsak nem a szükség hozza, illetve 200%-on oda tudod tenni magad, hogy már a tanulmányok alatt esetleg "nevet szerezz magadnak a szakmában"), mert abban szintén majd' 30 éves pályakezdőként, szakmai tapasztalat nélkül nem fogsz kelleni senkinek (ez sajnos nálam személyes tapasztalat)

2017. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

5-ös: tipikus kishitű vagy:(

Igen, idősebb pályakezdőként általában nehezebb elhelyezkedni, ha nincs kapcsolat. De fiatal pályakezdőként sem könnyű manapság!

Az idősebb hallgatók pedig általában már általában tudatosabbak, több tapasztatuk is van az "életről", ms a kiállásuk, más a munkához való hozzáállásuk és a tanulmányok ideje alatt van lehetőség szakmai kapcsolatokat építeni!

Az ember ne adja fel 26 évesen!!!

2017. jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
32 vagyok, még tanulok és még sokáig fogok is. Aki nem akar, az ne tanuljon. Aki akar, az pedig ne álljon meg. Nekem ez a véleményem. Ha szerinted 25 éves pályakezdőként esélytelen vagy, akkor az is vagy. Ha pedig van benned elszántság, vállalkozókedv, erő, akkor megtalálod az utad. Akkor is, ha negyven vagy. Sok múlik (majdnem minden) a hozzáálláson, fegyelmen, kitartáson. Ez az én élettapasztalatom eddig (15 éves korom óta nem voltam munkanélküli, de tény, hogy nem csak siránkoztam, de tettem is érte).
2017. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

# 5

Én senkit sem pontozok le, aki nem személyeskedik. Egyébként akármennyire rossz beismerni, sajnos neked kell igazat adnom, mert a valóság sajnos az amit leírtál.


Nekem érettségi után egyből dolgoznom kellett, mert minél előbb el akartam otthonról költözni (elég áldatlan állapotok uralkodtak odahaza). Estin letettem egy állami támogatott OKJ-s képzést (mert papírral a kézben kicsivel nagyobb eséllyel veszik föl az embert). Viszont akárhogyan igyekeztem, nem tudtam soha egyről a kettőre jutni. A kudarcokon és a kilátástalan életen kívül nemnagyon jött össze semmi más. Aki pedig képtelen megállni a helyét, az ne is reménykedjen a jobb életben.


Minden esetre én legalább ezzel is meggyőződtem erről.

2017. jan. 11. 13:12
 9/19 Estádio de Felchút ***** válasza:

Akkor első lépésben szedd össze magad.

A részidős képzési formákat (esti, levelező, távoktatás) pont a teljes munkaidőben dolgozó felnőtt embereknek találták ki.

Felmész a felvi.hu-ra, végigtúrod és értelmezed az ott leírtakat, az utolsó betűig, kiválasztod a neked tetsző és megfelelő képzéseket, és február 15-ig jelentkezel a felvi.hu oldalon keresztül.

Ha 26 évesen elkezdesz egy alapképzést, akkor 30 éves leszel, mire befejezed,tehát - kapaszkodj meg - nagyjából 30, inkább 35 aktív éven keresztül azzal foglalkozhatsz, amit szeretsz, ami érdekel, amiből diplomát szerzel.

Én nem tudom, hogy megér-e neked 3-4 év munka melletti kemény tanulást, hogy utána évtizedekig jó kedvvel menj be dolgozni, több pénzért. Ezt neked kell eldöntened. Nekem megérte, tucatnyi ismerősömnek megérte, és sok ezer más embernek megérte. Nem hogy 26, de még 36 évesen, sőt, akár 46 felett is. Tanulni mindig jó.

2017. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szomorú azt látni, hogy 26 évesen valaki feladta. Kár. Lehetne másképp, de ahhoz ennél több kell, mint brühühühüü...


Ahol most tartasz, magadnak köszönheted. Amit most megteszel a jövődért, azt is magadnak köszönheted. Aki pedig 5 év múlva néz vissza a tükörből a mostani döntéseid eredménye. Minden más csak kifogás. Ahogy ezt megérted, megváltozik az élet. Ha pedig nem, akkor okolod anyád, a múltat, a gazdasági helyzetet, a korod, a világot, a szomszéd macskáját...

2017. jan. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!