Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság milyen irányba...

Manapság milyen irányba érdemes menni egyetemen? Humán beállítottságú vagyok. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú vagyok, de ezen a téren nagyon nehéz olyan kart/szakirányt találni amivel később jól lehet viszonylag keresni, karriert építeni. Könyvkiadócégnél szeretnék lektor(szerkesztő) lenni. De mindenhez emelt magyar kell.. tudtok olyan kart ami nem igényel bölcsészkaron emelt érettségit?

2017. jan. 11. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Ha az emelt magyar kihivas, akkor ezt inkabb ne eroltesd.
2017. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi, de ha humán beállítottságú vagy, akkor mégis miért probléma számodra az emelte magyar? Van szerkesztő minor az eltén, magyar szak mellé felvehetnéd, vagy vmilyen nyelvszak lehetne hasznos még. De nem értem, ha jó vagy humánból, miért baj a magyar emelt. Minden normális szakra kell már emeltet tenni.
2017. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
12%

Magyartanár is lehetsz. Könyvtár-informatikus. Egy csomó humán szak van, nézegess a felvin. Mikor én választottam szakot is egyesével utánanéztem milyen lehetőségek vannak, és melyik mit takar. Rágooglizol ennyi. :)

Azért vannak olyan szakok amiben nem kell megszakadni, és ezek főleg a humán szakok! Szerintem tök jók. Amúgy miért kell mindig beszólni másnak? Nehéz az emelt mindenből... Nem kéne mindig beszólogatni szerencsétlen kérdezőnek. Azt csinál amit akar.

2017. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoltam be neki, de azzal muszaj tisztaban lenni, hogy BTK-n kb. 2 targyad fedi majd le azt az ismeretanyagot (per felev), amire kozepiskolaban 4 ev magyar orad van. Ha mar ez most kihivast jelent, akkor mi lenne az egyetemen?
2017. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!