Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megpróbálkozzak vele? Mennyi...

Megpróbálkozzak vele? Mennyi az átlag pont, amivel felvesznek a kollégiumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Továbbtanulás előtt állok. A lényeg az, hogy szívesen tanulnék tovább Egerben, az EKE-n, anglisztika alapképzésen. Pesti vagyok, és csak kollégiummal lehetne megoldani, hogy oda járjak. Attól, hogy az egyetemre felvesznek-e nem félek, reálisnak találom a bekerülési lehetőségemet. Utánaolvastam a kollégiumoknak, olvastam a leánykáról meg a sasról is. Megnéztem az egyetem honlapján a koliba való jelentkezéshez kitöltendő lapot. Ez ugye azt is tartalmazza, hogy hány pontot ér egy-egy dolog. Összeszámolva nem sok pont jött ki nekem, itthon öten vagyunk, két nővérem még tanul, mindhárman dolgozunk is mellette, mindkét szülőmnek van munkahelye.


Nemtudom mennyire kötik a jelentkezési laphoz a bekerülést, vagy, hogy mennyien árvák meg jönnének messziről, nem sok tapasztalatom van kollégiumok terén. Az is lehet, hogy nincs túljelentkezés és kb bárki bekerül. Kevés információm van erről, és ezek olyan információk, amiket máshol nem találok, ezért kérem a segítségeteket. Ha kollégiumba nem kerülök be, akkor albérletet nemtudok finanszírozni, így nem tudok ott továbbtanulni. Mennyire aggódjak a bekerülésen?



2017. jan. 15. 18:17
 1/4 anonim válasza:
Ha Pesti vagy akkor miért nem ott tanulsz? Anglisztika van a Károlin is.Fiam is oda jár.Ő nem kapott kollégiumot hiába igényeltük.Szeptembertől December végéig mindennap kénytelen volt felutazni.(140 km 6óra oda-vissza)Beszéltünk a kollégium vezetőjével erről telefonon is.Nagyon megértő volt de sajnos túljelentkezés van közölte velünk.Az albérletet nem tudjuk fizetni Pesten.Várólistára helyez.Tehát hiába jogosult az ember kollégiumra ha sok a jelentkező és kevés a hely.Múlt héten érkezett egy levél a kollégiumtól hogy felvették a fiam Február-tól.Ilyen helyzetbe te is kerülhetsz még jó hogy óránként közlekedik vonat Bpest és Bcsaba közt különben nem tudott volna bejárni.Neked van lehetőséged helyben is tanulni a vidékiek meg kivannak szolgáltatva.
2017. jan. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Emberedre találtál több szempontból is. Én is EKE-n tanulok, pont anglisztika szakos vagyok és pont kollégista is. A Sasban lakom. Oda vesznek fel a legkevesebb ponttal,meg kiesik a városból is, de busz. Amúgy a társaság eszméletlen jó. A többi koli fent van a hegyen. Viszont, ha anglisztikás leszel, a B épületbe fogsz járni, ritkán A-ba, az meg nem olyan jó a Leányka, Almagyar és Apartman szempontjából.


Bármi kérdésed lenne, írj bátran.

2017. jan. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves elso valaszolo, igazad van, egyszerubb lenne pesten tovabbtanulni. Kulonbozo okok miatt szeretnek kikerulni a fovaros forgatagabol:)
2017. jan. 17. 10:02
 4/4 anonim válasza:
Nem tudok válaszolni erre, de én is ugyanúgy pesti vagyok, és oda szeretnék majd járni, és ezért keresgélek itt a kérdések között xD érdekes látni más ilyeneket is. Jó tudni, hogy normális vagyok.
2019. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!