Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket tanuljam egyetemen?

Tollbogre kérdése:

Melyiket tanuljam egyetemen?

Figyelt kérdés

Rajz, szobrászat, festészet, úgy művészetek általában, filozófia jog és informatika(programozás).

Ezek azok, amik érdekelnek, bár az infó nem érdekel annyira, de mint minden más ember a földön ebben a korban, rá vagyok szorulva.

Fő szempont az, hogy ezek közül minél több benne legyen, hogy könnyen el tudjak helyezkedni, magas fizetéssel, és hogy jusson idő a hobbijaimra egyetem után.

Milyen szakot válasszak? Hány szakot tudnék fölvenni egyszerre? Külföldre mennék egyetemre.



2017. jan. 16. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

"könnyen el tudjak helyezkedni, magas fizetéssel"

.

Akkor egyértelműen a szobrászat. Csak vicceltem, he-he. Természetesen az infó.

2017. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gazdinfó,proginfó,mérnökinfó de készülj fel, nem leányálom a matek egyik helyen sem..
2017. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az informatikán kívül egyiknél se számíthatsz könnyű elhelyezkedésre és magas fizetésre. Rajzzal csak akkor, ha digitális rajz, de mint érzed, az is az infóval van összekapcsolva. Egyszerre csak egy szakot szokás tanulni. Két egyetemet szinte lehetetlen össze egyeztetni egymással, nem is beszélve arról, hogy egy szakon is halálos a vizsgaidőszak, hát még két különbözőn.
2017. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

oo köszi

a grafika szakról mi a véleményetek?

2017. jan. 16. 21:21
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg tudom ajánlalni még az építészmérnök szakot vagy a tájépítészt.Mindkettőn rengeteg rajz van.
2017. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az informatikai dolgokat főként a programozást akkor célszerű magasabb szinten művelni (lásd fősuli egyetem) , hogyha képes vagy már MAGADTÓL megtanulni egy-egy programozási nyelvet SEGÍTSÉG nélkül (autodidakta módon) , ha erre képes vagy akkor nem jelenthet brutális nehézséget egyik egyetemi szak elvégzése sem...(igaz mindenhol vannak szívatós tárgyak...de hol nincsenek...egyik sem teljesíthetetlen!! )
2017. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen grafika. A számítógépes grafika nagyon jól keres, azt tudom ajánlani. A képgrafika pedig elég rémesen. A művészeknek ma már lépést kell tartaniuk a technikával, ha az általad kitűzött dolog a végcél, tehát a számítógépet nem hagyhatod ki a képből. Kivéve, ha báb animációval akarsz foglalkozni, talán ez az egyetlen ilyen jellegű terület, amihez minimálisan kell csak számítógép, és magas fizetés és jó elhelyezkedés érhető el. Azt persze nem tudom, hogy mennyire akarod kerülni a gépeket, abból vettem le, hogy elég materiális dolgokat írtál, amikben gondolkozol, és az egyetlen számítógéppel kapcsolatos dolgot pedig szeretnéd elkerülni.
2017. jan. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2017. márc. 15. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!