Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Túl későn ülök le tanulni és...

Túl későn ülök le tanulni és így sokáig fent vagyok, másnap nem vagyok kipihent. Stb. Hogyan vegyem rá magamat, hogy hamar álljak neki?

Figyelt kérdés
Mindig azzal nyugtatom magamat, hogy van még bőven elég időm rá és csak este 10-kor veszem észre, hogy másnap írni fogok 86 dolgozatot és hajnali 2-ig minimum fent leszek. Mivel vegyem rá magamat?

#alvás #tanulás #gimnázium #inszomnia #kéttan német #de szeretem ilyenkor a német nyelvet
2017. jan. 17. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Állj neki rögtön, amikor hazaérsz!

(Én egyetemen voltam így: ha vizsgaidőszak volt, amikor egész napom ott volt tanulni, ha nem kezdtem neki a tanulásnak reggel, akkor már sokszor odavolt az egész nap.) Vagy elkezdtem tanulni este és tanultam fél éjszaka - mondjuk másnap elég volt 8 körül kerni.

2017. jan. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez így nagyon nem jó, mert fáradtan nem tudsz koncetrálni se. Hosszú távon ez nem bizalomgerjesztő, főleg egyetem alatt. Én sosem tudtam este vagy éjszaka tanulni, ezért igyekszem mindig korán felkelni, ha épp úgy adódik, vagy délután, ahogy hazaértem, nekiállni, és még egyszer mindent átvenni.

Ahogy hazaérsz megmosakszol, lehetőleg hideg vízzel, eszel és nekifogsz tanulni (kisebb szüneteket tarthatsz, max 5-10 perc). Aztán, ha befejezted az összes tanulnivalód, az este további részében kicsit kikapcsolódsz, és korán ágyba mész.

2017. jan. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Általában én úgy csinálom, hogy hazaérek, eszek mielőtt nekikezdenék. Mikor hozzákezdek az kb 16 óra körül van, és így kisebb szünetekkel tanulok mondjuk 18-19 ig. Azután tusolás, ágyban levés, tévézés s reklámkor olvasgatom az anyagot. Mikor ugy vagyok vele, hogy na most alszok, akkor még előtte 2x elolvasom. Hiába nem megy akkor este az a dolog, reggel valahogy mindig emlékszem a szövegre vagy amit épp tanultam. :)
2017. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!