Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elcsesztem a felvételit! Mit...

Elcsesztem a felvételit! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Iszonyúan elcsesztem a felvételit. Összesen szereztem 55 pontot... Nagyon ideges vagyok, azt sem tudom mit csináljak.

Az Ady dráma tagozatára szeretnék jelentkezni, de ez így nem fog sikerülni! Az egyik ismerősöm 75 pontot írt és ő is ugyanerre a szakra szeretne jelentkezni, csak annyi a különbség, hogy botfüle van és semmi hangja nincs.

Szerintetek sikerül a felvételi?

A pontokat így számolják a drámán:

- szóbeli 60%

- írásbeli 30%

- hozott pontok 10%ű

Még hátravan a szóbeli. NAGYON jól kell teljesítenem.

Szerintetek sikerülni fog? Felvesznek?


2017. jan. 22. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

hát látod, neki botfüle van és hangja sincs, mégis okosabb nálad.

szóval ezt szívtad..


nem hiszem, hogy sok esélyed lenne. max full pontos szóbeli, de hát az nem csak rajtad múlik, hanem a tanárokon is... engedd el szerintem

2017. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves első... Egyem azt a drága lelked, olvasni tudsz? DRÁMA tagozat. Éneklés, táncolás és versmondás. Ritmusképletek, dallam visszaéneklés, kellemes hangszín. Nem okos, hanem tehetséges diákokat vesznek fel.

Mindössze csak annyit kérdeztem, hogy lenne-e esélyem? Sőt, azt sem bántam volna, ha normális és okos ember módjára burkolt és kulturált hozzászólást kapok.

2017. jan. 22. 14:23
 3/9 anonim ***** válasza:

A tájékozatójuk szerint a dráma tagozatra a pontokat így számolják: hozott pontok max. 50, egységes írásbeli max. 150 (100 magyar + 50 matek), szóbeli/alkalmassági 60 pont.

Ez 260 pont, ha jól számolom. Az eddig megszerezhető 200-ból körülbelül hol tartasz? A magyar része hogy sikerült? Azt kétszer számolják, te is duplán számoltad? Lehet, hogy nem is lett olyan rossz, és egy jó szóbelivel simán bekerülsz.

2017. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3-mas válaszolónak:

Hozott pontok: 48 pont

Egységes írásbeli: 2x39 pont (78 pont) + 16 pont = 94 pont

48 + 94 pont = 142 pont

2017. jan. 22. 17:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Látod, nem is állsz olyan rosszul. :) Tény, hogy egy jobb írásbelivel most nyugodtabb lehetnél, de ahogy olvasgattam, a többieknek se sikerült valami fényesen, így van esély arra, hogy a ponthatárok nem lesznek az egekben, és egy nagyon király alkalmasságival meglehet a bejutásod.

Majd írd meg, hogyan sikerült, szurkolok. :)

2017. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán aranyos vagy, hogy biztatsz. :-)
2017. jan. 22. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Bent leszel a véglegesben, ha igazán tehetséges vagy.

Abból indulok ki, hogy ismerek olyat aki 50 pontos központival bejutott.

A szóbeli számít a legjobban és a magyart duplán számolják.

2017. jan. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma tudtam meg az eredményt és felvettek. Köszi a tanácsokat és tippeket.

Szép estét, sziasztok! :)

2017. márc. 6. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratula! :) Érezd jól magad az új suliban. :)
2017. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!