Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenlegi és volt földrajz...

Jelenlegi és volt földrajz szakos hallgatókat kérdezném: milyen területen, milyen eséllyel lehet a diplomával elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Elsősorban gazdasági szakra (pénzügyi területen) szeretnék felvételt nyerni, viszont gondolkozok azon, hogy utolsó helyen megjelölöm a földrajz szakot, ha nem érném el az oda szükséges magas pontszámot. A földrajz mindig is a kedvenc tantárgyam volt, versenyeken országos eredményeket értem el. Eleinte egyértelműnek tűnt, hogy földrajz, vagy földtudományi szakra (geológus szakirány) jelentkezek, utóbbit később kizártam (kémiához, kőzettanhoz nincs érzékem). A földrajz szakról a területfejlesztő, regionális elemző irány továbbra is érdekel, viszont nem sok jót hallottam a szakról. Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, egyáltalán hol lehet földrajz diplomával elhelyezkedni, ami tényleg igényli az egyetemen tanultakat, vagy valamilyen szinten kötődik hozzá? Mennyi a várható kezdőfizetés?

2017. jan. 22. 20:19
 1/2 Donald J. Trump ***** válasza:
Mehetsz középiskolai tanárnak. Nincs értelme a szaknak, inkább jelöld meg a földtudományit, még ha vért is kell izzadnod a fiz/kém tárgyak teljesítésével, de a földrajzra egyszerűen nincs piaci kereslet.
2017. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Tanulj földtudományt, matematikát. A földrajz szakkal esélyed nincs semmilyen állásinterjún más végzettségűekkel szemben.
2017. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!