Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit jelöljek be második szaknak?

Mit jelöljek be második szaknak?

Figyelt kérdés
12.-es tanuló vagyokb BME, építőmérnök szak az elsődleges célom. Azon belül is az út-vasútépítő és a geodézia-térinformatika szakirányok érdekelnek.Előző évek pontszámai alapján felvennének, szerintem 440 pontom tuti meglesz, talán több is. Viszont nincs B tervem. Érdekelne még az energetika, de ahogy néztem, sok benne a probramozás, meg az elektromosságtan, azokat meg nem azeretem. A közlekedésmérnökben is gondolkodtam, de az általános járműgéptan kicsit elrettent. Engem inkább a forgalomirányítás része érdekelne, nem a gépelemek. Mindenképpen valami mérnöki területen képzelném el magam, később szeretnék mellé egy mérnök-közgazdász vagy műszaki szakfordító végzettséget is. Ennek fényében milyen szakok lennének nekem valóak?

2017. jan. 22. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát kevés alacsonyabb pontszámú van, mint a BME-ÉPK, ha oda nem vesznek fel, gyakorlatilag sehova se tudsz menni a felsoroltak közül. Ha 440+-t reálisnak tartod nem lesz gond. Majd írj, hogy hogy sikerült!
2017. jan. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

El kell döntened, hogy a pénz motivál, vagy élvezni akarod-e a szakmád. Az elsődleges célodhoz hozzátudok szólni:

Szerteágazó szép szakma, azonban siralmas fizetés.

2017. febr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!