Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak az életemmel?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Mit csináljak az életemmel?

Figyelt kérdés

Gimmnazista vagyok. Egy évem van még hátra ezen kívűl. Humán tantárgyakból osztályelső vagyok, reál tantárgyakból közepes. De a matematika, az abszolút bukás.. Most volt a végső döntő dolgozat.. Készültem rengeteget, járok különtanárhoz is.. Barátomnak én magyaráztam el az egészet a nulláról, neki négyes lett.. Szóval felkészültem.. De egyes lett.. Azt hittem sikerült, de nem lett meg.. Egyszerűen fogyatékos vagyok matematikából.. Hiába tanulok, nem tudom alkalmazni..


Itt vagyok a magyar oktatási rendszer hulladékaként.. És a matematika miatt elment az egész életem.. Mihez kezdjek 8 általánossal, 18 évesen, a mai magyarországon? Milyen munkát tudnék szerezni? Szülők azt mondták élhetek velük, de nem akarok élősködni, így akarok mindenképpen dolgozni, vagy tanulni..



2017. jan. 23. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt írtad még van egy éved, akkor mire föl, hogy az egész életed elment?

Meg nem értem a mondat vége felé az mondtad 8 általánosod van, első bekezdésben meg ott van hogy humán tantárgyakból osztályelső vagy. Szedd össze magad és kapard össze az érettségit, egy egyes matekból nem a világ vége.

2017. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Jó, megbuktál most félévkor. Na és akkor mi van? Igyekezz a második félévben még jobban, hogy az év végén már ne bukj meg! Ha akkor is megbuksz, akkor meg tanulsz egész nyáron, hogy sikerüljön a pótvizsga. Ha az sem sikerül, akkor meg évet ismételsz! Az sem olyan nagy etvasz, akkor öt év alatt végzed el a gimnáziumot. A kutyát nem fogja érdekelni! Lesz egy érettségid, jó magyar, történelem jegyekkel, és csomó egyetem csomó olyan szakán tanulhatsz, ahol nincs matek. Nyilván nem leszel mérnök vagy informatikus, de lehetsz jogász, tanár, újságíró...
2017. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Mit nem értesz ezen pontosan? Gimmnáziumba járok, 11. osztályos vagyok, azaz jelenleg igazából van egy általánosom meg egy 5.0 átlagú történelmem, magyarom, angolom, amivel semmit nem érek ha nem tudok leéretségizni matekból..


És itt nem az a lényeg hogy ez csak egy egyes, hanem hogy bebizonyosodott hogy hiába minden tanulás, nincs meg még a kettes se.. És ez csak az én hibám, mert ennyire fogyatékos vagyok matematikából.. Így nem vagyok benne biztos hogy meglesz az éretségim..

2017. jan. 23. 15:01
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Valahogy tiszászni kéne a tanároddal (szülőket bevonva), hogy mi lehet az oka a sikertelenségednek, mit tud tanácsolni. Ha nem tud vagy akar számottokra megfelelő tanácsot adni, még mindig ott van az osztály vagy iskolaváltás lehetősége.
2017. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk a tanárok nem szívóztak azokkal, akik pl matekból síkhülyék voltak, de mondjuk magyarból meg színötösök, kaptak egy 2-est azt kész. Senkit sem érdekelt, nem ezzel fog tovább tanulni, érettségire készült, meglett a 2-3-as azt kész. Mai napig szerintem nem tud semmit a középiskolás anyagból, de magyar OKTV-n meg tovább jutott..., hát istenem. Mindenesetre az érettségitől ne fo***l! De azért a nyár alatt tanulj, hátha sikerül elmélyíteni, vagy kérj a saját tanárodtól segítséget, végső esetben különtanárt (ha tellik rá).

PS.: A továbbtanulásnál meg még mindig ott duplázás.

2017. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
51%

Én javasolnék neked külön tanárt a második félévre. Nem kell full komolyan venni a félévit. Ha van pénzetek, járj magánórákra. Egyébként nem igaz, hogy buktad az egész életed, rengeteg lehetőséged van csak nem látod a fától az erdőt. Még mindig leérettségizhetsz, ha átmész évvégén! Érettségi után is számtalan lehetőséget tudok neked mondani főleg, ha humán tárgyakból kitűnő vagy. Én is kettes voltam minden reál tárgyból.

Most logisztikai okjra járok, utána egyetemre megyek, de nekem emelt szinten érettségizni kell töriből, hogy meg legyen a pontom. De nem kesereredem el...tudom, hogy annyi többletpontom lesz, hogy csak ez hiányzik hozzá. Gazdasági szakra megyek sztem kereskedelem és marketing utána mscre logisztikai menedzsernek. A két év alatt leteszem a nyelvvizsgát is angolból ill terhes vagyok így jogsi is kell majd, hogy a lányomat tudjuk fuvarozni és ne kelljen munka után a buszra várni. Nem magamért tanulok, hanem érte. Párom rendőr, most majd betegszállítózni fog mellette, jól keres, fix munkahelye van 12 éve úgy, hogy neki se ment a matek. Nagyon sok helyre mehetsz dolgozni ahol nem kérik a matekot csak fel kell menni a felvi.hura és nézelődni. BTK, GTK. Itt keresgélj. Én a helyedben tudod mit csinálnék?


Ráfeküdnék kicsit a matekra, megírnám legalább közepesre, elmennék okjra mert nem baj, ha van egy szakmád ráadásul kettő ingyenes, tanulnék mellette nyelvet is, letenmém a jogsit utána mennék egyetemre. Addig pedig dolgoznék, pénzt is gyűjtenék. Fel a fejjel!

2017. jan. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Heti háromszor jártam tanárhoz, és nem értettem, hogy az egész félév alatt, miért csak,egyetlen kettest sikerült összekaparni. Aztán kiderült, hogy diszkalkúliás vagyok.
2017. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mateksoft.hu!!!! Zseniális! Vedd csak meg! Ülj le szépen a gép elé és figyelmesen nézd meg a videókat. + gyakorló feladatok is vannak rajta, és érettségi felkészítő. Én is buktam matekból csak én évet is ismételtem! Ezt követően rá találtam erre a nagy segítségre. Tudod hányas vagyok matekból? 4es, 5ös! Megy egy sz@ros 3mast se kaptam mióta ezt használom! Jah és magántanárnál sokkal sokkal gazdaságosabb! Sok sikert!
2017. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!