Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem csináltam meg egy kurzust,...

Nem csináltam meg egy kurzust, és most rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Szóval első éves vagyok egyetemen, és néhány felsőbbéves bíztatására felvettem egy 3. félévre ajánlott tárgyat. Nehéz, tanulni kell(ett volna) rá, de nem lett volna lehetetlen megcsinálni, sőt, tényleg megcsinálható, semmilyen előzetes tudást nem igényel, csak azt, hogy minimum 1 hét legyen rá felkészülni.


Én mégse csinálom meg, mert egyszerűen belefáradtam a vizsgaidőszakba. Igazából nem vesztek vele semmit, csak pár ezer Ft-ot, nem sok energiám van benne, csak jó lett volna megcsinálni már most, mert a 3. félév nehéz lesz állítólag. (Más, 3. féléves tárgyat már megcsináltam ezen kívül.)


Egyszerűen tényleg belefáradtam. Konkrétan december 20-tól 3-4 hétig beteg voltam, így kellett vizsgákra készülni, abba a városba utazgatni ahol egyetemre járok (150 km), a sok stressz, családi gondjaink is vannak. Egyszerűen elfáradtam. Leülök tanulni, de egyszerűen folyamatosan elkalandozok, nem tudok koncentrálni, akármit csinálok. Energiaital, kávé nem segít, kimegyek a friss levegőre, mozgok kicsit, leülök utána tanulni, megint csak azon kapom magam, hogy mással foglalkozok 2 perc után, nem haladok sehova. Időben lefekszek, reggel pedig már az ébresztő előtt felébredek, és feszült vagyok, hogy még ezt kell tanulni, még ezt kell csinálni, még így meg úgy, lenne még másfél órám pihenni, de ezen kattogok, hogy nekem ez még hátravan.


A "kötelező" 30 kreditem megvan, ezzel 34 lett volna.


Másfél nap múlva lesz a vizsga, van 14 hosszú tétel, +kb 70 beugró kérdés. És én napok óta még mindig csak 20 beugró kérdésnél tartok, mert már nem megy. És belegondolok, hogy oké, elmegyek a vizsgára és megbukok, és uv-ra elmegyek, hogy meglegyen, szinte rosszul vagyok a gondolattól, hogy még egy hetet tanuljak megint, rá 3 napra pedig már mehetek is az egyetemre vissza egész hetekre.


Egyébként nem végeztem olyan nagyon rossz eredménnyel, mert én 1 év kihagyás után jöttem egy nehéz szakra, az első 1,5 hónapot kb elcsesztem, nekem annyi idő kellett, hogy visszaszokjak a tanulásba és felvegyem az egyetemi ritmust, így az első zh időszaknál nem teljesítettem túl jól, pláne hogy néhány tárgyból tévesen mértem fel a követelményeket. Így jelenleg 3,6-7 körül van sajnos az átlagom.


Na a lényeg az, hogy ha bár nem vesztek semmit azzal, hogy nem csinálom meg a tárgyat, mégis rosszul érzem magam miatta. Mennyire normális ez? Én veszem túl komolyan? Túlságosan rástresszelek? Anyám annyit fűzött hozzá, hogy ha nincsen semmilyen komolyabb következménye, akkor ne szenvedjek vele, így is jobban teljesítettem mint amire számítottunk, most már pihenjek kicsit.


Nem sajnáltatni akarom magam, hogy jajj szegény brühühü, csak azt hiszem jól is esett kiírni magamból, meg talán egy kis visszaigazolást szeretnék, hogy tényleg nem tragédia, hogy most elenegedem ezt a tárgyat.

21/L



2017. jan. 23. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed még a beugrót se, ne menj el, ne pazarolj vizsgaalkalmat, majd 2. félévben felveszed CV kurzusként, és elmész akkor vizsgázni belőle.
2017. jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tragédia.

Nem ráépülő tárgyak esetén én is megtettem 2-3 alkalommal az egyetem alatt, hogy csak az aláírást szereztem meg, aztán felvettem vizsgakurzusként, mert egyszerűen a fontosabb tárgyak leszívták minden energiámat.

2017. jan. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt most hagyd rá, ne szenvedj vele. Pihend ki magad februárig, hogy újult erővel vágj bele az új félévbe.
2017. jan. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!