Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottsággal minek...

Humán beállítottsággal minek érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,10. évfolyamba járok,fakultáció választás előtt,és nem tudom eldönteni,minek lenne érdemes tanulnom.Először töri-angol faktot terveztem választani illetve történelem-angol tanárnak tanulni,de sajnos Magyarországon a tanári fizetés nem túl magas,szóval nem hiszem,hogy abba az irányba mennék.

Azon gondolkodtam még,hogy tolmácsnak tanulok,jelenleg angol és német nyelvet tanulok,az ELTE-nek van tolmács és fordító képzése,azon gondolkodtam evvel a két nyelvvel.

Sajnos pontosan még nem tudom előre,mit akarok,remélem tudnátok pár tippet adni,milyen szakokat lehet tanulni,ami azért jó megélhetést is biztosít.

Amúgy leginkább a törit,angolt és a földrajzot szeretem,de a némettel sincs bajom.

Reaál tantárgyak nálam esélytelenek :S :D



#egyetem #továbbtanulás #fakultáció meg ilyenek :O
2017. jan. 23. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Jogásznak!


A történelem-angol kétszakos osztatlan tanárképzés amúgy nem rossz irány, mert nem feltétlenül kell utána tanítanod, azzal is lehetsz tolmács vagy mondjuk fordító. Ilyen szempontból a magyar-angol szak sem rossz, de földrajz-angol szakpárt is választhatsz vagy angol-németet.

Én mindenképpen értelmesebbnek tartom az osztatlan kétszakos tanárképzést, mint azt hogy jelentkezel egy BA nyelvszakra!

2017. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jogásznak nem igazán szeretnék tanulni,nekem az annyira nem fekszik,plusz magyar faktot kellene hozzá választani,én pedig nem abban gondolkodom.

Szerintem az lesz,hogy töri,angol,és német faktot is felveszem,hátha 11-12. évben majd végleg eldől mivel megyek tovább :S

2017. jan. 23. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!