Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az informatika (programozás)...

Az informatika (programozás) szakra egyetemen milyen feltételekkel vesznek fel?

Figyelt kérdés
Én társadalomtudományokon vagyok most 10. osztályban és nagyon gondolkodom azon, hogy mi lenne a megfelelő egyetem számomra. Tudom, hogy ez nem a legerősebb osztály, viszont hallottam olyan emberről, aki ugyan ebben az osztályban végzett, de meg tudta csinálni az informatika egyetemet, ezen belül programozást és most jól él. Milyen nehézségekbe ütközhetek, mert nem tanulok infót vagy magasabb szintű matekot? Nem mondom, hogy nem bírtam volna meg a matekinfót, de mikor beiratkoztam, közel sem ilyenek voltak a terveim. Van valaki, aki hasonló helyzetből indult el és mégis sikerült egy ilyen egyetemet elvégeznie?

2017. jan. 25. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Programozni az egyetemen sem igen fognak megtanítani, azt magadtól kell megtanulnod. A felvételi követelmények fenn vannak a felvi.hu-n. Felkészülni két és fél év alatt bármire fel lehet, akármilyen szakos is vagy (én is humán osztályból mentem természettudományi területre, és sokan voltunk így ezzel)
2017. jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!