Van olyan év amelyikben csökkentik a felvételi ponthatárokat?

Figyelt kérdés

Bődületesen megugrottak a ponthatárok, esetleges kormányváltás miatt csökkenthetik ezeket?

Hallottam olyat is, hogy hamarosan a nyelvvizsga is alapkövetelmény lesz ami azért is nevetséges, mert sokan nem tudják megfizetni a nyelvtanárt stb.

Szóval?



2017. jan. 26. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatárokat nem önkényesen határozzák meg, az az adott évi felvételizők eredményétől függ, nem kell mindenben a ronda politikát felfedezni.
2017. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%

Az állami minimumponthatárokon változtathatnak, de igazából azokra a szakokra magas, amik telítettek a munkaerőpiacon, és ezért nem olyan jó befektetés az államnak sok helyet finanszíroznia, ami szerintem teljesen rendben van. A nyelvvizsga mint alapkövetelmény se nevetséges, mert diplomát nem kapsz nyelvvizsga nélkül, és emelt nyelvi érettségi is jó, amit előrehozottan, ingyenesen letehetsz, és nem igényel komoly felkészülést. Eleve nehézkesebb egyetem alatt nyelvvizsgát szerezni (sokaknak nem is sikerül), szóval ez az elvárás szerintem (lévén, egy tudományágból se tudsz igazán up-to-date lenni szakirodalom nélkül, és nincs minden lefordítva magyarra, nyelvvizsgát pedig sokkal elterjedtebb nyelvekből fogadnak el) egyáltalán nem baromság, de jó lenne, ha nagyobb hangsúly lenne a nyelvoktatáson az oktatásban, mert nem mindenki olyan szerencsés, mint én, hogy heti három angolóra után különtanár nélkül meglegyen a nyelvvizsga, az tény. Szóval önmagában szerintem az elvárások és a felvételi rendszer teljesen korrekt (vannak, akik a kötelező emelteken is cirkuszolnak, pedig az már tényleg a minimuma egy egyetemi szaknak), csak a hangsúlyokat kellene erre helyezni a középiskolákban.


Egyébként a szakok többségén a ponthatárokat a jelentkezők határozzák meg. Rangsorba állítják őket, aztán ugye, akit felvesznek máshova, kiesik, és így töltik fel a kapacitást. Az utolsó felvett pontszáma a ponthatár. Sok szakon hiába van állami ponthatár, a végső ponthatár sokkal magasabb lesz. Ezeken semmilyen minisztériumi döntés nem tud változtatni (esetleg a természetes versenyt kompenzálják azzal, hogy nem mindenki azt az adott ponthatárt próbálja majd megugrani).

2017. jan. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!