Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Második egyetem, de hogyan?

Második egyetem, de hogyan?

Figyelt kérdés

Jelenleg önköltséges formában tanulok nemzetközi gazdasálkodás irányban alapképzésen, azonban szeretnék a (közel)jövőben elkezdeni mellette egy anglisztikát levelezőn, állami támogatással. Úgy gondolom ez a párosítás még jól is jöhet, hiszen gazdasági, politikai, kulturális idegen nyelvű szövegeket is megtanulunk többek között értelmezni, tolmácsolni, fordítani stb.


A kérdésem a következő lenne: ha most jelentkezek és fel is vesznek, csinálom egyszerre a kettőt, de egyszer csak nem bírom, tehát a levelezőt passziváltatnám, akkor is fogy az állami félévem amikor passzívon vagyok, vagy csak akkor, ha aktív státuszú hallgató vagyok?

Illetve ugye 10 félévet finanszíroz az állam, ugye?


Vagy ha esetleg valaki tudna még bővebben mesélni a párhuzamos tanulmányokról, azért hálás lennék.


Köszönöm előre is! :)



2017. jan. 26. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Valamiert meg mindig meglep, mikor egyetemi hallgatok ahelyett, hogy a google keresojeben saccperkb fel perc alatt megtalalnak a kerdesukre a hivatalos forrasbol szarmazo valaszt, ide jonnek gyakorikerdesekre random idegenek velemenyere alapozni.


Btw nem, nem fogynak az allami feleveid passziv alatt, es 12 felevet finansziroz az allam, nem 10et.

2017. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kerestem a google-ben is, de nem találtam friss adatokat, azért kérdeztem meg itt, hátha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban és tudna segíteni benne.

2017. jan. 27. 00:05
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
En a helyedben inkabb valami "erdekesebb" nyelvvel kezdenek, mert a szakteruleteddel betolheto allasoknal teljesen alapnak szamit az olyan foku angoltudas, amivel szakszoveget ertelmezel (arrol nem is beszelve hogy az anglisztika nem errol szol). Az anglisztika meg nem tanit meg tolmacsolni es forditani, arra van kulon plusz 2 eves MA.
2017. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez jogos. Milyen nyelvet javasolnál? Pl. szlavisztika biztos jó lehet, de gondolom ismerni kell már a nyelvet amivel megyek, meg érettségi is kell belőle, én meg csak angolul és németül beszélek. :(
2017. jan. 27. 12:44
 5/5 anonim ***** válasza:
20%

Jaj istenem.xD Pliz valamennyi önallosagot szedj magadra, mert ez igy eleg gyer. Nem rosszindulatbol mondom, de hat tenyleg...


Ott a felvi.hu, kis kacsoddal rakattintasz arra hogy ELTE, es megnezed, milyen nyelvszakok vannak milyen felveteli kovetelmenyekkel. De amugy nem igazan van levelező "kulongeles" nyelvszak sehol, anglisztika méjbi nehany helyen, de ennyi... A nyelvszakoknal pont kulonosen fontos, hogy bejarj, mert ott tanitanak meg. De oroszra sem kell elozetes nyelvtudas. Mas, hogy sztem nem tudnad osszeegyeztetni a masik szakoddal.

2017. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!