Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika alapdiplomával ha...

Anglisztika alapdiplomával ha jelentkeznék osztatlan tanárképzésre (angol-és még valami szakpár), mennyire számítják be a diplomám?

Figyelt kérdés
Sok tárgy nyilván ugyan az lenne amit már anglisztikán is elvégeztem, vagy teljesen újra kellene kezdeni?
2017. jan. 30. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

a diplomát nem fogják beszámítani, csak a teljesített tárgyakat; a probléma az, hogy anglisztikán nincsenek olyan tárgyak, mint például az osztatlanon (pszichológia, tanulásmódszertan, pedagógiai ismeretek, stb.), viszont az angol szakirányos tárgyakat be tudnád számíttatni


amivel le lennél maradva, az a második szak, amit tanítani szeretnél, illetve a pedagógiai modul, ami elég húzós szerintem, illetve borzalmasan unalmas is


szerintem csak 1-2 évvel lenne rövidebb így a képzésed


a második lehetőség az az, hogy elvégzel egy anglisztika alapszakot, aztán meg egy anglisztika mesterszakot, utána pedig az ELTE tanárképzőn keresztül tudsz tanárira jelentkezni; itt már 1 szak = 1 év, tehát ha te két szakot akarsz tanítani mondjuk angolt és magyart, akkor az 2 év, közben meg már lenne egy diszciplináris fokozatod is, tehát a tanítás mellett máshol is el tudnál helyezkedni, míg osztatlanos diplomával csak tanári diplomád lenne


ami még az osztatlanos képzés hátránya lehet, hogy például nem tudsz átmenni levelezőre, ha bármi közbejönne, tehát le kellene nyomnod 6 évet folyamatosan


anglisztika BA-t, MA-t pedig lehet levelezősön is, ha esetleg mondjuk BA után el akarsz menni dolgozni vagy ki tudja... az élet is közbe szólhat, bármi megtörténhet


remélem tudtam segíteni

2017. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes választ. Anglisztika BA szakos vagy, idén végzek én úgy tudtam hogy már nem mehetek tanári mesterre, csak akkor lehetek tanár, ha osztatlanra jelentkezem. akkor mégis van egy kis kapu? Tehát ha jól értem el kell mennem anglisztika mesterre és onnan még 1 év a tanárképző?
2017. jan. 30. 20:31
 3/4 A kérdező kommentje:
és oylan lehetőség is van h csak 1 szakot tanítok, mert azt írtad"ha két szakot akarsz tanítani"?
2017. jan. 30. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:

természetesen van kiskapu, mert ha megnézed a felvi.hu-n az ELTE tanárképző központját, ott ki van írva, hogy mesterszakos diplomával rendelkezőknek 1 szak = 1 év


egyszakos tanár is lehetsz, de akkor többnyire csak óraadó tanár lesz belőled, levelezőn, estin, nyelvsulikban, mert nappalin csak kétszakos tanárok taníthatnak, hiszen úgy jön ki nekik a heti minimális, kötelező óraszámuk

2017. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!