Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsoltok hogyan tudnék...

Mit tanácsoltok hogyan tudnék emelt szintű fizika érettségire felkészülni autodidakta módon a teljesen nulláról? Milyen könyveket vásároljak meg?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nincs igazi tematikus felkészítő könyv, én legalábbis nem ismerek ilyet.

Akiket tanítok emelt szintre készülőket iskolán kívül, azokkal előbb az emelt szintű feladatsorok tesztkérdéseit tematikusan végigvesszük, kitérünk a jelenségekre, törvényekre. Ezt a tankönyvek segítségével is megteheted.

Aztán hasonlóan tematikusan a számolós feladatokat is vesszük. Ehhez a Moór Ágnes-féle feladatgyűjteményt szoktam javasolni.

A szóbelire viszont kell valamilyen személyes tanár is kell.

2017. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is autodidakta módon készültem, az iskolai tanár hidegen hagyta. Az is kérdés, milyen szinten vagy. A mozaikos tankönyvek nem rosszak, csak az a baj, hogy ol a kilencedikesben, ahol a legfontosabb mechanika rész van, nem használ szögfüggvényeket, feladat is alig van. A Moor Ágnes jó, de tanulni nem lehet belőle egyedül, mert csak végeredmény van.

Javaslatom: Menj be egy tankönyvboltba, ott szoktak lenni tematikus fizikakönyvek, direkt érettségire is. Vedd meg az "Ennyit kellene tudnod fizikából" c. példatárt, meg valami olyat is, ami tankönyv jellegű, de nem iskolai. Ahogy haladsz folyamatosan csinálj tesztfeladatokat is korábbi sorokból. Ha nagyon a nullán vagy középszintű példákkal kezdj! Az alapszabály korábbi sorokat oda-vissza oldd végig emeltből! Ha megfelelően készülsz a szóbelivel sem lesz gond, én arra külön alig készültem. A méréseket érdemes beszerezni videón, és otthon megcsinálni, amit tudsz, (ez 2-3 max). Ha további kérdésed akad írj, akár konkrét feladattal kapcsolatban is!

2017. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Ennyit kell(ene) tudnod fizikából + régi feladatsorok. Meg bármi más fizikakönyv. Bár, hogy őszinte legyek, nagy bátorság ez, hogyan sikerült?
2017. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!