Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pálya választás elött van a...

Pálya választás elött van a rokonom. Nagyon okos kitünö és szeretne valami jól fizetö de mégis szerethetö megbecsült állást. Tudnátok kérlek segíteni?

Figyelt kérdés

#választás #pàlya
2017. febr. 6. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért valami ambíciója csak van. Elég tág így a kör, a jogásztól a mérnökön át az (fog)orvosig bármi szóba jöhet. A középiskolai kitűnő jegyek sajnos a pontszámításon kívül nem jelentenek semmit. Sok ilyen ismerősömet rúgták ki páros lábbal az egyetemről, velem együtt. Mondjuk én a mérnöki pályát választottam, és be kell ismernem miután összeszedtem magam, most többet foglalkozom egy félévben a tanulással mint az egész 6 osztályos gimi alatt.
2017. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előző, neki kell éreznie, hogy mit szeretne. Attól, mert valaki kitűnő tanuló, nem biztos, hogy mérnök szeretne lenni, vagy el tudná végezni a jogi egyetemet, vagy szeretné az orvosit, satöbbi. Biztosan vannak dolgok, amik érdeklik, jár valamiből faktra vagy választana valamit érettségi ötödik tárgynak.
2017. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jogaszokkal Tiszát lehet már rekeszteni.

Nem éppen az a szakma, ahol manapság nagyon ki tud tűnni.

De tanulhat akár szállodaigazgatónak is, és nincs megkötve a keze hogy csak itthon tud elhelyezkedni.

2017. márc. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!