Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy gyógyszerkutató lehessek?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy gyógyszervegyész-mérnök/gyógyszerész diploma kell, de azt viszont nem igazán értem, mi a különbség a kettő között, melyik szakra érdemesebb menni, ha az az álmom, hogy laborokban dolgozhassak. A segítséget előre is köszi :)

(Most 11.-es vagyok)



2017. febr. 6. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyógyszerészmérnök a vegyészmérnökire épülő mester, tehát előtte el kell végezned egy vegyészmérnök Bsc-t, ahol ugyanannyira tanulsz szervetlen kémiát, általános kémiát, szerves kémiát, nem csak a gyógyszerészetet, és többféle irányba is orientálódhatsz. Gyógyszerészeten is tanulsz mindenféle irányt, főleg az első két évben, de a képzés célja végig az, hogy kifejezetten gyógyszerekkel foglalkozz, ennek megfelelően van növénytan, anatómia stb. Azt mondanám, a gyógyszerészeti inkább elméletibb, amíg a vegyészmérnökin egy sokkal gyakorlatiasabb szemlélettel oktatnak, de mind a két végzettséggel pontosan ugyanoda juthatsz, mármint, ha a kutatás a cél. Ha kifejezetten a gyógyszerészettel szeretnél foglalkozni, én a gyógyszerész szakot ajánlom, ha tágabban, "mérnökösebben" szeretnéd a kémiát tanulni, akkor meg a vegyészmérnökit. Akár mind a kettőt meg is jelölheted. Mind a két végzettséggel tudsz majd laborban dolgozni, csak a tanterved lesz más.
2017. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából leírta az előző, annyit hozzátennék még, hogy a gyógyszerész inkább biológiai szemszögből nézi a dolgokat (hogyan hat a testi működésre egy bizonyos gyógyszer, milyen változások következnek be a testben stb), a vegyészmérnök meg kémiai szempontból (hogyan is néz ki az a hatóanyag molekulája,hogyan kell létrehozni és persze a vegyészmérnök tudja, hogy a kész tervet hogyan is lehet gyártósorra vinni. Viszont magáról a testben történő változásokról nem tud annyit mint egy gyógyszerész)
2017. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A gyógyszerész akkor nem is nagyon foglalkozik a molekulákkal? (Engem tulajdonképpen azok érdekelnek legjobban)
2017. febr. 7. 06:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ööö, hát mondok egy lelkesítőt, a gyógyszerek leggyakrabban molekulákból épülnek fel. :D Nehéz úgy a kémiával foglalkozni, hogy nem foglalkozol a molekulákkal.
2017. febr. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Végzős vagyok hasonló cipőben. Végül mit választottál?
2022. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!