Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanári képzésen...

Osztatlan tanári képzésen valóban 14 félévet áll az állam? Nekem már elment 4 félévem és emiatt kérdem.

Figyelt kérdés

2017. febr. 10. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. Legalábbis nekem nem. Ugyanis a +1 évek azok valami jogi fehér folt, és nem vonatkozik rá, csak akkor vonatkozna, ha egyben lenne, és nem plusz jellel, az jogilag azt jelenti, hogy nem vonatkozik rá a +2 félév sajnos.

Így azt fizetni kell, ami jelenleg 620 ezer forint egy évre. :(

2017. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. megkérdeztem az egyetem tanulmányi osztályát és ők azt írták, hogy 14 félévet finanszíroz abban az esetben ha 5+1 éves képzést választok, melyből már 4 félévet igénybe vettem.
2017. aug. 8. 20:07
 3/6 A kérdező kommentje:

FIR (Felsőoktatási Információs Rendszer) támogatási idő keret meghatározásáról és a támogatási idő számítási algoritmusáról részletes tájékoztatást talál a felvi.hu oldalon közzétett A támogatott félévek számításának alapjai a FIR-ben című tájékoztató füzetben, illetve a füzet mellékletét képező Párhuzamossági esetek című táblázatban. ( [link]

A tájékoztató füzet 7. oldalán találja a támogatási idő keret meghatározásának leírását.

A keret az alábbi esetekben lehet 14 félév:

a. osztatlan képzés vagy hitéleti osztatlan szakirányos képzés, amelynek képzési ideje több mint 10 félév

b. hagyományos egyetemi vagy főiskolai képzés, amelynél a képzési idő minimum 12 félév, és a képzés kezdete 2006-08-01 vagy későbbi;

c. hagyományos szakpáros egyetemi-főiskolai képzés (PSZKSZP), amelynél a képzési idő 11 félév, vagyis a képzési időt meghatározó képzési elem a PEGYP11, és a képzés 2006-08-01 előtt kezdődött;

d. hagyományos szakpáros egyetemi-főiskolai képzés (PSZKSZP), amelynél a képzési idő 12 félév, vagyis a képzési időt meghatározó képzési elem a PEGYP12, és a képzés kezdete 2006-08-01 vagy későbbi;

e. osztatlan tanári képzés (OSZKTAN), amelynél a képzési idő 11 vagy 12 félév, vagyis a képzési időt meghatározó képzési elem az OEGYT11 vagy OEGYT12

2017. aug. 8. 20:24
 4/6 A kérdező kommentje:
ezt az emailt pedig a FIR-től kaptam :) tehát jogilag még azt a két félévet finanszírozna kellene ez államnak ha 11 vagy 12 féléves képzésen veszünk részt. én a 12 félévesre gondoltam. és emiatt is gondolom hogy nekem mivel 4 félévem elment 10 félévem maradna az esetben ha a 12 féléveset választanám.
2017. aug. 8. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig tőlem vonják, mint a kis angyal.

Járok még egy kört rá, hátha történt azóta valami, de én voltam az első generációs az új rendszerben, és onnan a tapasztalat. Féléveket pedig az előző diplomámmal használtam el.

Köszönöm ezeket az információkat azért, járok rá egy új kört!

2017. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs mit :) ha a linkre rámész , ott is látni fogod. ez hivatalos dolog, nem egy ismerősöm írta ezt, szval ennek elméletileg így kellene történnie, de hallottam olyat is hogy külön kell majd kérvényezni az egyetemen is ezt. Célszerű, ha a sulid tanulmányi osztályát is megkérded ez ügyben. :)
2017. aug. 8. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!