Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdinfó v. porgramtervezőinfó...

Gazdinfó v. porgramtervezőinfó v. márnökinfó levelező?

Figyelt kérdés
Levelezőn vagy estin megéri valamelyiket alapképzésen elkezdeni? Melyikkel a legnagyobb esély elhelyezkedni, akár diploma előtt? Melyik egyetemen oktatják a legszínvonalasabban? Vagy melyiket kell elkerülni mindenképp?
2017. febr. 10. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak a gazdinfót ne, a másik kettőről meg neked kell dönteni, egyetem honlapokon általában megvannak, hogy milyen tárgyakat tanítanak és azokról kisebb leírás (Inkább a későbbi évekét nézd, mikor szakosodás van, addig leginkább alapozó tárgyak vannak), és döntsd el melyik érdekelne jobban.
2017. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pedig a gazdinfó és a programtervező között vacillálok és az előbbi a szimpatikusabb :/ Mi a gond a szakkal? Mérnökinfó közben rájöttem, hogy nekem túl "mérnökös" :) Soka za elektronika meg a hardver szösz-mösz.
2017. febr. 10. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Baromi nehéz vele elhelyezkedni amikről eddig hallottam, de ez lehet, hogy csak a szakon lévők érdektelenségéből fakad. SAP és finish kb. Bankokban talán el lehet vele helyezkedni.

Lényegében egyike azoknak a szakoknak, hogy nagyon pengének kell lenni hozzá, hogy érjen valamit, de ezt a tudást nem az egyetem adja még 70%-ban sem, levelezőn meg pláne nehéz, rendes alapot adni ennek, ha dolgozol mellette.

2017. febr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
'icsába. Az lenne a lényeg, hogy meglévő de hasonlóan "nehéz-vele elhelyezkedni" BSc mellé legyen valami értelmes végzettségem is, ezekszerint jól belenyúlok ezekbe... Érdekelne rálátásod szerint akkor mi lenne egy jó irány ha már programozás esetleg hol.
2017. febr. 11. 00:26
 5/10 anonim ***** válasza:

"Baromi nehéz vele elhelyezkedni amikről eddig hallottam"


Nem hallomás alapján kell tájékozódni. 1-2 egyetem kivételével a tanterve 80%-ban megegyezik proginfoval. Plusz 1 félév közgáz, illetve matematikának egy kicsit más területére fókuszál: valszám, operáció kutatás, statisztika.


Egyébként én is gazdinfot végeztem, egyetem alatt is volt munkám és évek óta szoftverfejlesztőként dolgozom. Most fogok proginfo msc-re menni, mert az az 1-2 közgázos tárgy nem érdekel.

2017. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát ha nem különösebben érdekel a gazdasági vonal és nem is tervezem ilyen irányba képezni magam, akkor ígyis-úgyis proginfós végzettség lesz belőle?

Abban tudnátok segíteni melyik intézmények a jók, vagy melyket kell elkerülni mindenképp?

2017. febr. 11. 12:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó akkor nem hallomásból, hanem egyszerű utánaolvasásból lejött, hogy kapnak a gazdinfósok +félév gazdaságtant és nem lesznek se programtervezők olyan szinten, se gazdászok, és nem te vagy az első aki mondta, hogy programtervező lesz belőle gazdinfó után, szóval csúnyán fogalmazva nincs értelme az egésznek. Ennél már csak a műszaki menedzser a "jobb" mérnökin.

ELTE-t olvastam, hogy dícsérik, de ezt a legtöbb Bp-i sulira mondják szóval hátha van ismerősöd aki többet tud erről mondani. Szerintem a Miskolci Egyetem proginfója nem túl neves, Debrecenire azt mondják hogy a java csak matek. Olvass utána a tárgyaknak egyes egyetemeken és dönts, hogy melyik jobb neked :)

2017. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Ilyen szinten azért már megy a tanterviháló értelmezés, de mindig jobb +1 helyről érdeklődni. ELTEre nincs az a pénz, hogy visszamenjek, habár nem IK volt. De arról tudom is, hogy majdnem "csak matek", kolisként sokan tépték a hajukat, emlékszem, de ha a DE ugyanezt hozza akkor szükül a kör... :|
2017. febr. 11. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Most így utána olvastam, és az SZTE pl nem tűnik rossznak. Persze Diszkrét matek 1-3; Kalkulus 1-2 mindenhol meglesz, így itt is.
2017. febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Annyi belefér, sőt egy részét el is tudom fogadtatni, ugyanúgy valszámom is megvan pl, ahhoz nincs kedvem, hogy minden félévben legyen egy egymásra épülgető matek a semmiért, mint az ELTEn...
2017. febr. 11. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!