Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanultatok meg angolul?

Hogy tanultatok meg angolul?

Figyelt kérdés
Olyan válaszok érdekelnek,akik persze nem suliban,meg tanfolyamokon tanulta,hanem otthon,vagy filmekből. Hogy lehet leghatékonyabban megtanulni,ha nem veszel igénybe iskolai oktatást?

2017. febr. 10. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Kisgyerekkoromban filmekből (főleg Jóbarátokból :D). Èvekkel később, amikor már tudatosan probaltak oktatni ra, azt vettem eszre, hogy en ezt tudom, es csakugy jon magatol, de amikor kicsi voltam, akkor egyaltalan nem gondoltam bele, hogy en tudok angolul, csak szimplan termeszetes volt, hogy azt is megertem. Most felnottkent egy masik nyelvvel is ugyanigy vagyok, szoval maradok ennel a nezd es hasznald-modszernel :D.
2017. febr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én olaszt tanulok magamtól a nulláról, de a módszer nyilván ugyanaz:

- felmértem nagyjából a szóba jöhető könyveket, kiválasztottam egyet, és azt veszem végig.

- szívesen tanulok a könyvben szereplő szavak mellé hasonló szavakat, kifejezéseket (ezért akkor is szótárazok, amikor a könyv szószedetében meg van adva a jelentés)

- kezdetben főleg zenét hallgattam (persze kikerestem a szövegüket), ahogy fejlődtem, jöhettek a filmek is (nem baj, ha az elején csak szavakat és egyszerű mondatrészeket értesz)

- az igazi titka az, hogy hetente MIN 3-4 alkalommal rendszeresen foglalkozz vele! (Inkább több alkalommal rövid ideig, mint ritkábban hosszabban)

2017. febr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és előszerettel választok olyan filmeket / könyveket, amiket már láttam / olvastam magyarul - ez nagyon megkönnyíti a tanulást:) - Van olyan könyvem, ami 4 nyelven megvan:)
2017. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!