Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit válasszak harmadik fakultá...

Mit válasszak harmadik fakultációként (többi lent)?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok, és hamarosan fakultációt kell választanom az iskolában. Magyarból és angolból szeretnék emelt érettségit tenni, tehát ezeket mindenképp magasabb óraszámban tanulnám. Harmadik tantárgyként valami olyat vennék fel, amiből könnyen, jó eredménnyel tudok érettségizni (az szak, ahova jelentkezni szeretnék nem követel semmit a négy alap tárgyon kívül). Ezekben gondolkodtam:

1)Német

előny: -fakttal nagyobb eséllyel lenne középfokú nyelvvizsgám belőle, így ilyen szempontból talán ez lenne a leghasznosabb

hátrány: - nem biztos, hogy olyan nagyon jól tudnék belőle érettségizni, viszont rengeteg pont kéne nekem

- a tanárnőt nem igazán kedvelem

- nagyon sokat kéne rá tanulni, és nem tudom, mennyire szerencsés együtt a két nyelvi fakt

2) Infó

előny: -lehet belőle előrehozott érettségit tenni

-5d voltam belőle az utóbbi két évben, amikor tanultam, tehát minden bizonnyal könnyen menne

hátrány: - valószínűleg minden kocka ezt választja, tehát félő, hogy el leszek nyomva, mert nekem nem ez a hobbim,ennélfogva nem is vagyok annyira jártas az informatika minden terén

3) Rajz

előny: -nagyon szeretek rajzolni, alkotni, és bár nem profi szinten, valamennyire megy is

- nagyon jó a kapcsolatom a tanár úrral

- lehet, hogy a művészettörténeti korszakokat "kettőt egy csapásra" alapon könnyebben meg tudnám tanulni a magyar irodalmi korszakok miatt

hátrány: - talán ezzel megyek a jövőben a legkevesebbre


Ti mit gondoltok, hogyan döntenétek a helyemben? Előre is köszönöm a válaszokat! 16/L



2017. febr. 12. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom be akarsz kerülni az adott egyetem adott szakára. Olyat válasz, amelyik a legtöbb felvételi pont megszerzését biztosítja, mivel ez az elsődleges célod. A leghasznosabb a fentiekből a német, de ha nem ez adja a legtöbb pontot, akkor válassz mást, teljesen mindegy, hogy hasznos-e, mert utána úgyis a diplomád lesz a leghasznosabb.
2017. febr. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj három faktot választani, szerintem ne válassz harmadikat. Az, hogy pihenj, és legyen időd és energiád a legfontosabb tárgyaidra koncentrálni és önállóan tanulni, az érettségizés kulcsa.

Ha meg mindenképpen három faktot akarsz, szerintem is a németet válaszd.

2017. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!