Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanítanak a MOME Média...

Mit tanítanak a MOME Média Design-on?

Figyelt kérdés
Egész pontosan az érdekelne, hogy animációs mozgatást tanítanak e, és hogy milyen hangsúlyban van a játéktervezés, 3D grafika, és animáció?

2017. febr. 12. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez két teljesen külön szak...

Van animáció és van média design, a mome honlapján minden diploma munka felkerül ahogyan a tantervek is. Jó böngészést.

2017. febr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Első, ez azért elég nagy tévedés. Az animáció és a média design pont két olyan szakma, ami nagyon közel áll egymáshoz és nehéz elkülöníteni őket egymástól. Leginkább a 3D-s oldalon van feltűnő kapcsolat, mivel mindkét szakon van lehetőség 3D animációra specializálódni. Az átjárás is viszonylag könnyü, sok média designosból lesz végül animációs szakember és fordítva. Egyébként a diákok munkáinak többsége 3D alapú a szakon, szóval elég nagy hangsúly van ezen. Konkrétabbat nem tudok mondani, mert én METU-n vagyok, nem MOME-n, és inkább csak azért tudok róla beszélni, mert a nyílt napokon gyakran végig hallgatom a tájékoztatót újra és újra.
2017. febr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2

METU nem MOME. A nyíltnapokon is tájékoztatják a media design jelentkezőket, hogy az animációsok inkább animáció szakot válasszanak.

2017. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosítok, ezért válaszoltam a kérdezőnek azt, hogy böngéssze az oldalunkat. Ott látja a felvételin is mit kérnek, a vizsgafilmekben mennyire tolerálják a 3D-t hogy megéri-e neki Média Designon tanulnia egyáltalán, mert lehet animáción többet tanul abból ami őt érdekli. Mások az elvek a két iskolán, ilyen szempontból nem lehet hasonlítgatni. METU-n én úgy hallottam sokkal többet foglalkoznak a játéktervezéshez szükséges dolgokkal ezen a szakon, de ezt sajnos nem tudom biztosra.
2017. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Ó, értem, akkor viszont elnézést kérek mind a téves válaszért, mind pedig a kötözködésért. Azt feltételeztem, mivel ugyanarról a szakról van szó, ezért intézménytől függetlenül hasonló módon működik mind a kettő.

2017. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, METU-n hangsúlyosabb a játékfejlesztés illetve az animációs rész. Egyetértek, hogy érdemes böngészni az oldalt, illetve ha a kérdező még nem idén tervez felvételizni, mindenképp tudom ajánlani a nyílt nap látogatást is (az idei nyílt nap szezonnak már vége).
2017. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond, így értettem :) MOME a grafikai részére van ráálva! Nem biztos, hogy annyira élvezetes valakinek akit a játékkészítés foglalkoztat. Sok sikert kérdező!
2017. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettetek. :D
2017. febr. 15. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!