Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha félárva vagyok és rendszere...

Ha félárva vagyok és rendszeres árvaellátásban részesülök akkor jár nekem plusz pont az egyetemi felvételin vagy nem? Sos

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor jár ha van egy határozatod a jegyzőtől, hogy hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű vagy. Az árvasági határozat az nem elegendő hozzá.

Menjél be a polgármesteri hivatalba (szociális osztályra vagy gyámügyre) és kérjed, hogy állapítsák meg a hátrányos helyzetedet vagy a halmozottan hátrányos helyzetedet. Azt ha kapsz róla határozatot/igazolást, akkor majd feltöltöd. Ezt július 12-ig feltöltheted, ha még nem rendelkezel vele.

2017. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2017. febr. 13. 00:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Félárvaságra nem jár.

"Hátrányos helyzetűnek számítanak azok a jelentkezők, akik rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultak, szüleik vagy gyámuk alacsony iskolai végzettségű, alacsony foglalkoztatottságú, vagy akinek a lakókörnyezete „elégtelen”, például akik szegregátumnak nyilvánított helyen, félkomfortos, komfort nélküli vagy szükséglakásban élnek."

2017. febr. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. febr. 13. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!