Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki mérnökasszisztens...

Műszaki mérnökasszisztens szak: Ha gépészmérnökihez vagy villamosmérnökihez kevésnek érzem magam, de pl egy forgácsoló/CNC vagy elektroműszerész/technikus OKJ-nál többet szeretnék érdemes lehet erre benevezni?

Figyelt kérdés
[link]
2017. febr. 13. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Inkább legyen bátorságot, nőj fel a feladathoz és vágj bele egy mérnökibe. Lesz baj vele bőven, ezt garantálom, mert mindenkinek van, dehát ezért lesz ennek értéke és ezért fogsz a végén felnézni magadra. Mig ha alulra teszed a lécet, akkor úgyis hiányérzeted lesz utána, hogy mi lett volna ha.. Most lesz egy hónapja lassan, hogy gépészmérnök lettem -csúszác nélkül végeztem el- és hát k.a nagy szenvedés volt az egész, és teljesen már ember lettem a végére. Közben volt, hogy úgy éreztem, hogy lelkileg is megtörtem/kikészültem, de szépen lassan úgy néz ki helyre fogok jönni és az tuti, hogy egy sokkal erősebb ember leszek, mint voltam valaha is. Kitűnő érettségivel jöttem ide, tudtam, hogy nem lesz egyszerű, de máshogy volt nehéz, mint ahogyan elgondoltam. Idő közben rájön az ember, hogy mindent meg lehet tanulni, viszont nekem a lelki része nehéz volt. Egyszer csak azon kaptam magam, hogy a régi ismerősöktől nagyon eltávolodtam, és csak nagyon kevés emberrel tudom emgbeszélni a problémáimat/ érzéseimet, mert a tanulás annyira felemésztette az összes kapacitásomat, hogy a társas kapcsolataim teljesen leépültek, úgy hogy észre se vettem, csak vagy 2 évvel a kezdés után.


Ugyanakkor tudom jól, hogy ez volt az ára, hogy időben végezzem el. Ha elkezdtek valamit, akkor nicsn mese, akkor abba megy bele az energia 1000-el, még ha beldöglök akkor is. Hát igy is lett. 3,5 félév alatt kitűnő diplomát szerztem gépészmérnöki szakon, és a diplomaosztó ünnepségen úgy éreztem, hogy ott mindent egy az egybe kifizetnek nekem ami jár. Életem eddigi legszebb napja, ezt bátran kijelenthetem.


Szerintem vágj bele mindenképp, mert emberileg nagyon nagyot tudsz profitálni belőle a végére, ha végigszenveded rajta magadat.


Ha esetleg nagyon nem menne, akkor max kiiratkozol aztán megcsinálsz egy OKJ-t vagy akármit, de ne félj a nagy feladattól, mert akkor sosem fejlődhetsz egy bizonyos szint fölé és ez az önbizalmadra se lesz jó hatással hosszú távon.


Sok sikert!

2017. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah igen.. Azt kifelejtettem, hogy érettségi után én is emgcsináltam még egy erősáramú technikusit is (előtte elektrót tanultam 4 évig szakközépbe, gondoltam legyen ennek is valami látszatja) Igazából tudtam, hogy én nem akarom azt dolgozni később (már 11. osztály elején tudtam, hogy gépészmérnök akarok lenni) , de ez egy biztosíték volt, ha az egyetem valamiért mégsem sült volna. Szerencsére nem így lett. Ez neked is opció lehet, hogy pl. megcsinálsz egy forgácsoló OKJ-t , utána pedig irány a gépészmérnöki, és ha jól alakul, akkor nem te fogod lesorjázni a megmunkált alkatrészt, hanem te adod ki a rajzot róla gyártásra. Természetesen mind a kettő ugyanolyan fontos, és egy valódi mérnök sohasem nézi le a szakit, hanem kölcsönös tisztelet van köztük. Azt neked kell érezni, hogy mit akarsz inkább dolgozni. A legfontosabb dolgot, ha elkezded a mérnökit, az az: alázat. Ez azt jelenti, hogy valamely dolgot, magad fölé helyezed, egy cél elérése érdekében, Alázat nélkül lehetetlen megcsinálni, de erre az 1. félévben úgyis rájössz magadtól is. Ha az alázat és a szorgalom meg van, akkor sikerülni fog előbb utóbb, ezt is garantálhatom.
2017. febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint teljesen felesleges az ilyen assziszteni képzés. Semmire nem fogsz vele jutni.


Én azt tanácsolom, hogy próbáld meg a villamos vagy gépész szakot.


Tanács: Elején pár szoró (buktató) tárgyból kérjél nyugodtan segítséget!!! Olyan ZH és vizsga felkészítő korepokat tartanak amivel olyan emberek is simán átmennek akiknek amúgy esélye se lenne.


Elején biztos elgondokozol majd azon, hogy abba hagyd az egészet mert nehéz. Azonban ha az első 1-2-3 félévet túléled akkor onnantól már sok gondod nem lesz. Belefogsz szépen jönni és a későbbi tárgyaknál mintha a tanárok hozzáállás is normálisabb lenne.

Nah meg onnantól kezdődnek az érdekes tárgyak, míg az elején nagyrészt csak ilyen elméleti dolgok vannak!


Sok Sikert!

2017. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is erre a szakra jelentkeztem idén, csak sajnos pótjelentkezésben, ezért nekem még fizetnem is kellesz érte ha felvesznek. Az előttem kommentelőknek teljes mértékben igazuk van, ezt el kell ismernem! Azzal viszont nem értek egyet, hogy az ilyen asszisztens szakok nem sokat érnek. Ott a gazdinfó és a pénzügy számvitel foszk, amik igen is érnek valamit. Erről a szakról senki nem fogja tudni megmondani hogy mit ér, mivel most indul először. Majd talán két év múlva. Nekem sajnos a felvételi nem sikerült, (oda is hasraütésszerűen jelentkeztem) és sajnos utána tudatosult bennem, hogy mégis milyen pályán szeretnék tovább haladni. Mivel mérnökihez nem lett volna elég pontom, úgy gondoltam, hogy ez egy tökéletes kiindulópont/ugródeszka ahhoz, hogy én majd valamikor mérnök legyek. Nem biztos, hogy gépészmérnök szeretnék lenni, hanem majd a tanulmányaim során remélhetőleg kialakul bennem. Szerintem rossz helyen tetted fel a kérdést, mert a válaszoktól valószínűleg teljes mértékben összezavarodsz:D Neked kell tudnod, hogy mit szeretnél igazán! Légy magabiztos, tanulj szorgalmasan, használd ki a lehetőségeket, és légy az, aki lenni szeretnél! Én is sok sikert szeretnék neked kívánni!

2017. aug. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem van ilyen szakon végzett ismerősöm szóval azért csak tudom. Nulla szinten tudott evvel az aszisztensivel kezdeni akármit is. Annyit ért vele, hogy miután jelentkezett a normális mérnöki szakra utána az első egy év tárgyai közül sokat el tudott fogadtatni.
2017. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De ez nem idén indul először? Hogyan lehet már végzős ismerősöd?
2017. aug. 26. 22:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök meg egyéb aszisztenseket képeztek már eddig is.
2017. aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy az adott szak most indul először, de neked már van ezen végzett ismerősöd
2017. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

MONDOM ISMÉT: GÉPÉSZMÉRNÖK ASZISZTENSI KÉPZÉS INDULT MÁR RÉGEBBEN IS!


De tudod mit menj el nyugodtan aszisztensnek.

2017. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Még mindig jobb mint egy műszerész vagy technikus nem?
2017. aug. 28. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!