Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Győri Széchenyi István Egyetem...

Győri Széchenyi István Egyetem mérnökinformatikus szakáról vélemény? Jó és rossz tapasztalatokra egyaránt kiváncsi vagyok. Megéri oda jelentkezni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 15. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: összességében jó, de nehéz.

Kifejtve: vannak bizonyos tantárgyak, amelyek előképzettség hiányában nem igazán fognak sikerülni elsőre. Kivételek persze mindig vannak. Ilyen például a programozás, algoritmusok/adatstruktúrák. Ha még sohasem programoztál, itt lesz kis bibi, főleg úgy, hogy nem igazán áll a tanárok érdekében, hogy megtanuld. De muszáj lesz. Ugyan ez igaz a gazdinfóra, sokan kaparnak el itt (a programozáson) és sajnos ez nem kellemes dolog, mert minden a programozásokra épül a jövőbeli tantárgyak körében. Számítógép architektúrák tantárgy bukási aránya kb. 80%. Megtévesztő a tananyag, elsőre nagyon könnyűnek tűnik. Merevlemezek, nyomtatók, stb., de nagyon a részleteket kérik számon, szóval nehéz ez is. A villamosságtan tantárgy, jelek és jelrendszerek, digitális hálózatok mind a kötelező tananyag része, de inkább a villamosmérnököknek mérvadó, mindezek ellenére elég komoly a követelmény, többség elkapar itt is. Közgazdaságtan ingyen kredit, matek sem a legnehezebb, de azért sokaknak sikerült megbukni így is.

Összességében: nagyon nehéz, szakátlag 2 körüli. Olyan leendő infósnak, aki itt kezdi vagy már benne van, de a nehezét, pl. a programozást eddig kihagyta már-már lehetetlen (ez a saját véleményem). Minden félévben vannak komoly kaliberű tárgyak, de az első félévben keményen megszórják az újoncokat, szinte az összes tantárgy buktató.

A siker titka, mint mindig: kitartás, rengeteg gyakorlás, néha reggeltől estig. Megtérül, saját tapasztalatból mondom. Mivel már megvolt a felvételi, ezért lehet elkéstem ezzel a válasszal, de még a jövőbeli érdeklődőknek lehet hasznos lesz. Sok sikert!

2017. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 totolala ***** válasza:
50%

M van akkor a BME-n, vagy az OE-n, ha a 280 pontos SZE-ről ez a vélemény?


Tudjátok miért ez a vélemény? Mert az SZE-re a 290 pontos pontátlaggal azok mennek akit sehova nem vennének fel, de a jogszabályi minimumot elérték, + aki csak azért megy mérnőkinfora, mert hallotta, hogy 400 bruttó a pályakezdők bére.. De abba bele sem gondol, hogy miért nincs informatikus.. Nrm azért mert olyan könnyű szak.

2017. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

@totolala


Igen, sajnos sokan tévhitben vannak, hogy az informatika kimerül a power pointban. Komoly meló elé néz, aki előtt kiderül az "igazság" :)

2017. febr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azon egyetemeken ahol kicsi a felvételi pont ott rendesen megszűrik az embereket. Egyetemek felveszik a támogatást a sok jelentkező miatt, majd kapacítási okok miatt ezt megszűrik keményen.


Amúgy én azt tanácsolom, hogy pár szóró (buktató) tárgyhoz az elején nyugodtan kérjél segítséget. Remek ZH és vizsga felkészítő korepok vannak, ahol az esélytelen embereket is simán felkészítik.


Sosem szégyen segítséget kérni!!! Főleg az ilyen mumus tárgyaknál ahol az elején vélemény szerint direkt le sem adják rendesen az anyagot, hogy meglehessen jól szórni a népet!


Ha ezeket az első félévekben túléled, akkor te is belejössz a dolgokba és sok problémád onnantól már nem lesz. Az első 1-2-3 félév a kritikus véleményem szerint.

Utána már az anyag is jobb lesz és mintha a tanárok hozzáállása is jobb lenne.


Sok sikert!

2017. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. Válaszolnak (tudom régi kérdés), van aki egyszerűen azért megy Győrbe mert mondjuk az van közelebb. Illetve én kimondottan utálnék Pesten lakni.
2020. máj. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!