Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnám megtanulni a...

Tímea *-* kérdése:

Hogyan tudnám megtanulni a reál tantárgyakat humán beállítottsággal?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 11.-es tehát jövőre érettségi,amitől rettegek, főleg a matematikától. Rettenetesen sokat küzdök a reál tantárgyakkal matek fizika kémia stb. Viszont azt nem értem, sok helyen olvastam hogy ilyen esetekben inkább plusz nyelvvizsgát ajánlanak pl kémia választott érettségi helyet. Nekem az a problémám hogy németet tanulok 11 éve és azt sem értem még mindig ami elég gáz ezt még én is belátom. Ami még gázabb hogy az anyám viszont szinte folyékonyan beszél németül de én mégsem értem, megpróbált segíteni de nem sikerült neki. A memóriám nagyon jó és a humán tantárgyakhoz nagyon jó érzékem van szoktam verseket, könyveket, és dalszövegeket is írni. Ezért a szavakkal semmi ajom nincs pillanatok alatt bemagolom, de a német nyelvtant 4. tanár magyarázza és még mindig nem értem megtanultam a szabályokat mindent. De egyszerűen amikor azok a tipikus mondatok vannak és annyi a válasz arra hogy ezt miért így kell hogy "mert a német így mondja" attól idegbajt kapok és nem tudok ráérezni. A matematika meg még borzalmasabb a logikám jó a logikai példákkal és a geometriával semmi bajom.. de a logaritmus tangens cotangens és társai rémálom..Voltam 3 matektanárnál több órán keresztül matematika videókat nézegettem és a szabályokat meg úgymondd a "lépéseket" megtanultam de ha magamtól meg kell csinálni nem megy belekezdek egy feladatba és nem tudom befejezni pedig tudom hogyan kellene mi a következő lépés milyen képlet kell hozzá de valamiért mégsem jó bármennyit gyakorlom és tanulok. És van aki meg soha nem tanul és minden másból 2.es puskázással de matekból 5-ös és az emberek azt mondják ez nem beállítottság kérdése..Nos szerintetek ezzel mit lehet kezdeni érettségiig? Igyekszem megtanulni mindent amit tudok és javítani a jegyeimen (4-es az átlagom de félévkor matematikából és németből 2-es lettem illetve a német nekem nagyon kéne met szakmai németből is érettségiznem kell mivel rendvédelmis vagyok) de járok matektanárhoz tanulok gyakorlok mégsem megy...van valami technika amivel ezt az érzéket lehet fejleszteni? ( Némethez keresek magántanárt és mostanság egyre több német videót filmet nézek és amit tudok megtanulok)

2017. febr. 16. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs erre technika. Ha nem áll rá az agyad, oldd a példákat addig, míg álmodból felketve is menni fognak. És persze csináld az előző évek érettségi feladatait! nem olyan vészes, középszinten nem kell sok a ketteshez.
2017. febr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van egy formabontó hírem; a humán beállítottság nem zárja ki, hogy megértsd a reál tantárgyakat, másrészt a nyelvérzék erős részét képezi a humán tehetségnek, harmadrészt ez a humán-reál beállítottság dolog egy kártékony baromság, és amíg abban a tudatban élsz, hogy te a humán beállítottságú valaki vagy, akinek természetes, hogy nem mennek a természettudományos tárgyak, pont úgy is fognak menni, akármennyire tanulsz is. Arra érdemes rájönnöd, hogy minden csak elsőre tűnik nehéznek. A középsulis matekot csak gyakorolni kell. Nem videókat nézni meg megpróbálni bemagolni a lépéseket, csak leülni és addig csinálni őket, amíg nem látod át teljesen. Az egész csak annyiban logika kérdése, hogy magadtól milyen gyorsan jönnél rá egy feladat megoldására, egyébként csak begyakorolt sémákat kell ráhúzogatni dolgokra.


A fizika, kémia lassabban adják meg magukat, meg nehéz a közép ahhoz, hogy semmi tudással bevállald, de egyébként a gyakorlást meg a logikát ötvözik, ha foglalkoznál velük, tetszenének.


Ha tényleg hatékonyan gyakorolsz, amibe beletartozik, hogy stimmel a hozzáállásod is, akkor tanulási problémád van, és azért nem megy, de azt kiszúrták volna, és én nem ezt látom abból, amit leírtál.


Hidd el, hogy nagyon is megoldhatóak azok a feladatok, és ha hosszút vagy elsőre bonyolultnak tűnőt kell számolni, végy egy nagy levegőt és csináld meg. Nincs olyan, hogy humán vagy reál beállítottság, olyan van, hogy valaki egy humán vagy reál területen kiemelkedően tehetséges, de akárki meg tudja tanulni mindkettőt, érettségi középszint szinten legalábbis maximálisan.

2017. febr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!