Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e így emelt fizika /...

Érdemes-e így emelt fizika / matek érettségire menni?

Figyelt kérdés

Mechatronikai mérnök szeretnék lenni, most járok 10.-be.

Szeretnék infóból közép, matekból fizikából emelt érettségit letenni. Azonban elgondolkodtam azon, megéri-e a fizika.A cél, hogy minél több pontom legyen. Nyelvből meglesz a 40 többletpont, így ha matekból emeltre megyek-v. fizikából- kapok még 50-et. De lehet, hogy +10-ért nem kéne egy emelt szintet megkockáztatni. A kérdésem, hogy ti hogy látjátok? Az emelt szintű érettségi és a közép közötti eredmények gondolom azért átlagban több, mint 10 ponttal különböznek, így lehet , hogy valamelyiket érdemes lenne csak középig művelni. Fontos, emelt szinten fogom jövőre tanulni mind a matematikát, mind a fizikát.



2017. febr. 17. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Mivel, az emelt fizika anyagot így is úgy is el kell sajátítanod, mindenképpen ajánoom az emeltet, mondhatni "kötelező". Nem kérdés. Másik oldalról nézve, ha kifogna rajtad, az azt mutatná, hogy el kellene gondolkodnod, hogy alkalmas vagy-e egy ilyen komoly, és komplex szakra. Az info középnek a te helyzetedben semmi értelme. Az ugyanis nem az az informatika, mondhati semmi köze ahhoz, amit az egyetemen informatikának neveznek, ha nem muszáj ne csináld.
2017. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Vesd össze az elmúlt évek ponthatárait azzal az eredménnyel, amit a jelenlegi eredményeid alapján tippelsz magadnak. Ha ez alapján úgy gondolod, az a 10 pont nem fog számítani, akkor szerintem csak 1 emeltet tegyél (mert hiába kell az egyetemen az emelt tudás, más mondjuk az első félév előtt átolvasgatni a vonatkozó kiegészítéseket és más levizsgázni belőle, főleg, amikor komoly tétje van a dolognak).
2017. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
78%

Szia!


Most nagyon irigyellek, hogy ilyen jó suliba jársz, sajnos én egyiket sem tudom emelt szinten tanulni a sulim miatt és talán már késő is váltani(tavaly még úgy volt, hogy ez nem így lesz...) Azt tanácsolom, hogy tanuld emelt szinten, de szerintem ha csak az egyikből mész emeltre, akkor a másikba sokkal több energiát tudsz fektetni és az lehet, hogy több pontot fog számítani, mint 10 pont! Én a te helyedben mind a kettőt emelten tanulnám, de csak egyikből tennék emelt érettségit.

2017. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elöttem lévővel. Tanuld mindkettőt emelt szinten, és egyikből emeltezz!
2019. ápr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!