Na most hogy legyen?

Figyelt kérdés

Most 16 éves vagyok és most döntöttem el hogy orvos szeretnék lenni (ortopéd-traumatológus v sebész) és hát az van hogy közgáz szakközépbe járok(nem én akartam anyám nem engedte hogy orvos legyek mert ugy nem lesz családod meg semmi és ilyen hülyeségekkel végül közgázra mentem )

Na most a sulimban van lehetőség majd jövőre emelten bioszt tanulni DE és ez a nagyprobléma hogy sulimban nincs kémia (mondok jobbat a mostani kilencedikesnek már bioszuk sincs és nem is lesz) na igen és néztem hogy mind a biosz mind a kémia v fizika emelten kell na igen fizikából jó vagyok de csak azért mert semmit se tanulunk nagyon a biosz az ugy megy na mindegy.

Itt most néhány kérdésre szeretnék választ kapni

Melyik egyetemre jelentkezzek azon belül is milyen szakon?

Csak a sulimban tudnék emeltezni v ha (és lehet hogy rohadt nagy baromságot irok előre is bocsi) hogy elmegyek egy ilyen képzésre v nemtom és ott leteszem emelten a fizikát ?(mert amilyen tanárom van azzal nem menne)

Mik a fontosak?

kb ennyi

a válaszokat előre is köszi :/



2017. febr. 18. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Emeltet egyébként se a sulidban fogod írni, ha volt fizikaórád, tudsz jelentkezni tizebkettedikben, és az Oktatási Hivatak beoszt valahová, mint minden emeltezőt. Sokan egyébként is külön tanárhoz járnak, szerintem ha elmész előkészítőre, bőven lehet esélyed, és ha elsőre nem sikerül, még bármennyiszer újraemeltezhetsz némi pénzért.

Orvosira a legtöbben kémiával mennek, mert kémia sok lesz, úgyhogy mielőtt egyetemre mész, érdemes lesz alaposan átnézned emelt szinten is.


SE, DE, SZTE, PTE ÁOK karán belül az általános orvos szakra kell jelentkezni.

2017. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ (sajna pesti vagyok igy csak a SE marad v megyek koleszba de az milyen amugy?)
2017. febr. 18. 19:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Elvileg jó. :D Nyilván kolesza válogatja, de mondjuk havi 50 ezerből elvileg meg lehet élni.

(én is pesti vagyok, de direkt vidékre jelentkezem)

2017. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!