Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet, hogy ugyanannyi...

Hogyan lehet, hogy ugyanannyi pontot kapok az emelt érettségiért és a középszintű érettségiért is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre fogok érettségizni. Terveim szerint a a választott tantárgyam a rajz és vizuális kultúra lenne. Emelt szinten történelemből és magyarból szeretnék érettségizni. A történelmet már nem igazán szeretem úgy, mint eddig (tanár miatt), pedig sok országos eredményem van. Kíváncsiságból kiszámoltam a felvi.hu oldalán, hogy ha történelemből közép szinten érettségizek és sikerül egy 90%-ot elérnem belőle, magyarból pedig emeltezek, akkor az hogyan hat a pontjaimra. Meglepetésemre több pontot kaptam a középszintű 90%-os érettségiért, mint mondjuk egy 85%-os emeltért.

Német nyelvből már van egy 93%-os középszintű érettségim és egy C1 típusú felsőfokú nyelvvizsgám.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan érettségizzek (érdemes-e két emelt szintű érettségi), ha az ELTE BTK egyiptológia szakára szeretnék jelentkezni?



2017. febr. 19. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az egyiptológián hiába csinálsz emeletet magyarból ÉS történelemből, csak az egyiket számítják be a szerzett pontokhoz (és így csak az egyikre kapod meg a +50 többletpontot), mivel a felvételi követelmények azon a szakon:

magyar VAGY töri

ÉS

egy nyelv (a nyelvek listája elég hosszú, nézd meg a felvi.hu-n)


Ezért teljesen felesleges így két emeltet csinálnod. Ha két emeltet akarsz, akkor az egyik legyen a magyar VAGY a töri a másik meg egy olyan nyelv, amit az adott szakon beszámítanak, csak így kapod meg a 100 plusz pontot

2017. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ :)
2017. febr. 19. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!