Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom hogy hol folytassam...

Nem tudom hogy hol folytassam a tanulmányaimat? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy jelenleg 9.-es vagyok és egy vendéglátós iskolában tanulok vendéglátásszervező-vendéglős szakon (szakgimi) és egyáltalán nem szeretem egyrészt mert szakácskodni is tanulunk a pincérkedés mellett és én vegetáriánus vagyok és nem tudnék hussal dolgozni (október óta vagyok vega) másrészt pincérkedni se szeretek,és a legnagyobb probléma az hogy nem tudom hogy mi szeretnék lenni,van pár elképzelésem de ahoz egyetem kell és nem hinném hogy nekem az menne mivel a sima gimnáziumot se bírnám.Szerintetek mi legyen most? Veletek is volt már ilyen? UI.:Az anyukám nem igazán akarja megengedni h másik iskolába menjek. 15/L

2017. febr. 19. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne legyél vega...
2017. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor ne folytasd.
2017. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne hagyd abba! Fejezd be utána gondolkozz máson!

Milyen jegyeid voltak általános iskolában? Mi az ami érdekel? Valamilyen szakmát találnod kell amit szeretsz még ha ez nehéznek is tűnik.

Vannak olyan egyetemek amik könnyen elvégheszhetők. És melyik megyében laksz?

Ha ezeket az infókat megadnád talán tudnék segíteni. :)

2017. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kedves 3. Általánosban mindig is közepes tanuló voltam,most 9.-ben pedig meg már nagyon megromlottak a jegyeim,emögött rengeteg dolog áll a lustaságon kivűl de azt nem részletezném,és hát engem az írás illetve a űrkutatás ami igazán érdekel,és komárom-esztergom megyei vagyok
2017. febr. 20. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az űrkutatásnak melyik része érdekel? Mert olyan ember nincsen, aki "űrkutató" az űrkutatás egy olyan összefoglaló név, ami magában hordozza az űreszközök tervezését, tesztelését, az űrhajósok munkáját, sőt az orvosok munkáját is, akik felügyelik az űrhajósokat és még biztos rengeteg embert. (Talán úgy könnyebb, ha veszünk egy másik példát is. Mondhatod, hogy téged a gyógyítás érdekel, de akkor nem határoztad meg, hogy gyógytornász, gyógyszerész, orvos, vagy hogy milyen orvos szeretnél lenni.)

Ennél fogva először találd ki, hogy az űrkutatáson belül mi érdekel és oda hogyan juthatsz el. Milyen egyetemet kell elvégezned? Milyen érettségit kell letegyél, hogy bejuss a megfelelő egyetemi szakra? Mit kell most leginkább tanulnod középiskolában? Ha ezen szépen végigmész, nézd meg, hogy milyen elhelyezkedési lehetőségeid vannak Magyarországon, vagy akár külföldön. Ha van "célország", akkor annak a nyelvét kellene tanulnod. Ha nem tudod, hogy melyik ország a nyerő, az sem baj, tanulj angolt, azt úgyis mindenhol megértik. Annak is nézz utána tüzetesebben, hogy mivel foglalkoznál majd, mivel nem minden olyan, mint a filmekben.

Ha már mindennek utánajártál (interneten, könyvekből) és még mindig úgy érzed, hogy van kedved hozzá, akkor vázold fel anyukádnak. Ha látja, hogy milyen alapos voltál és hogy mennyire lelkesedsz, biztos megengedi, hogy átmenj egy olyan iskolába ami segít az álmod elérésében.


De a mostani sulidban se hanyagold el a tanulást, mivel ha át akarsz menni egy másik suliba (és annak egy nagyon jó sulinak kellene lennie, mert egy űrprogramba csak a legjobbakat veszik be), akkor megnézik majd a mostani jegyeidet is.

De azt is írtad, hogy egy sima gimnáziumot sem bírnál, akkor viszont eléggé felejtős az űrprogramosdi, mivel ahhoz rengeteget kell tanulni, méghozzá keményen. Talán még a takarító sem lehet ott akárki (na jó, ez azért biztos túlzás). A jó hír az, hogy bele lehet rázódni a tanulásba. lehet, hogy eddig azért nem ment, mert nem tudtad, hogy mit szeretnél csinálni/nem azt tanultad amit szerettél volna. Sima gimibe pedig még sosem jártál, az is lehet, hogy belejönnél a tanulásba.


Ha pedig az írást nézzük, akkor az igazán egyszerű. Írj! Ha elsőre nem is lesz olyan jó az írásod, ne keseredj el, majd másodszorra, vagy akár tizedszerre sikerülni fog. Az íráshoz fantázia kell, ha kitalálsz egy jó történetet, akár milliomos is lehetsz.


Sok sikert! :)

2017. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!