Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Selye...

Mi a véleményetek a Selye János Egyetem biológia-magyar nyelv és irodalom tanárképző alapképzésről? (Bc. )

Figyelt kérdés

Érdekelne ez a szak, viszont teljesen más tantárgyakat tanultam középsuliban, ezért nem rendelkezem biológia érettségivel, kémiából és fizikából csak alapiskolás ismereteim vannak, amelyek elképzelhetően már megfakultak, mivel ezeket nem tanultam részletesebben. A kérdéseim a következők:

1. Mennyire fontos/hátrány, hogy nincs biológia érettségim?

2. Melyek a nehéz/szóró tantárgyak?

3. Van-e kémia, fizika, matek a tantárgyak között, ha igen, mennyire nehezek?

4. Kötelező-e ebben a szakpárosításban idegen nyelvet tanulni, ha igen, milyen szinten?

5. Milyen nyelven folyik az oktatás?( Tudom, hogy magyar az egyetem, viszont vannak tantárgyak, amihez szlovák nyelvű segédleteket, könyveket adnak).

6. Mit takar a növénytani/álattani terepgyakorlat?

7. Mennyire nehéz a magyar és a biológia szakpárosításban?

Köszi a válaszokat. Ha valaki járta/járja ezt a szakot, kérdeznék még pár dolgot privátban is.



2017. febr. 20. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Írj kérlek a segitunk@sjehok.org címre és további válaszokat is kapsz a további kérdéseidre, de addig válaszolok itt is:


1. nem kell érettségizni belőle

2. Ha nem tanulsz, akkor mindegyik tárgy "szóró". :)

3. A kémia mint tantárgy van magában is, a másik kettő pedig, természetesen nélkülözhetetlen némely biológiai tárgyon.

4. nem kötelező.

5. Magyar nyelven folyik az oktatás és az adott szakkombináción nem ad ki az egyetem szlovák szakirodalmat. Max. javasol, de van mellette magyar is, sőt az van többségben.

6. Kimész a terepre és gyakorlatban is megnézed amit tanulsz. :)

7. Elég gyakori a humán és a reál szakok párosítása. Általában nem szokott senkinek problémát okozni. A párosításnak ilyen formában elég kevés köze van a nehézséghez. Az attól függ, fogsz-e tanulni, ill. órára járni. Ha tanulsz és nem lógsz, akkor könnyebb a vizsga mindenből. :)


Remélem tudtam segíteni! További kérdésekkel kérlek a címre írj, itt ritkán járok. :)

2017. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért "érdekes", h nem kell

bioszból érettségi

2018. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez ugye szlovákiai egyetem
2018. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!