Mit is jelent pontosan a MINOR szak az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem, hogy mit takar ez a minor szak. Az megvan, hogy valamilyen "kisszak". De ezt minden esetben választani kell? Vagy bármit választhatok ilyenkor? Külön kell rá jelentkezni? Szakosodás mellett is csinálható vagy csak is úgy?

Egy kis fejtágítás jól jönne ebben a témában.

És igen tudom, hogy a suli TO-n, nem pedig itt feltenni ezt a kérdés de addig nem akarnám "zakaltni" őket még nem biztos, hogy akarom


Előre is köszönöm a válaszokat. :D



2017. febr. 21. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok naprakész a folyton változó tanárképzésben, de a "minor" fogalom a kétszakos tanárság + kétszintű (Bsc, MA) képzés következménye. Az alapképzés alapvetően egyszakos, mivel az még nem tanárképzés. De hogy mesteren ne nulláról kelljen kezdeni a másik szakodat, már alapképzésen felveszel pár alapozó kurzust a másik szakból, ezt nevezik "minor" szaknak.
2017. febr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem csak a tanárin van minor
2017. febr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!