Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel vagy mérnöki...

Pénzügy számvitel vagy mérnökinformatikus? Melyiket rakjam be első helyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnek erdeklodni a ket szak irant. Iden erettsegizek es igen tudom h mar lejart a jelentkezesi ido, de meg lehet sorrendet valtoztatni.

Nos informatikabol erettsegizek es az a nagy hatranyom, h csakis kizarolag alap ismereteim vannak az inforol. Ugy hiszem van annyi agykapacitasom, h bepotoljam a lemaradasomat. Mernokinfot bejeloltem utolso helyre raadasul BME-re. Igen orultseg es hulye cselekedett volt. Tudom, h iszonyatosan nehez foleg annak, akinek goze sincs az inforol. Viszont mar dolgozok az ugyon, ezerrel tanulok ra es ahhoz kepest jol haladok. Ja igen es lany vagyok.

Az elso helyre penzugy es szamvitel szakot irtam szinten BME-re, 2. helyen van BGE-pszk penzugy es szamvitel ugyan ugy. Az volt az eredeti terv, h minden keppen penzugy es szamviteli szakra jelentkezek. Viszont a legutolso pillanatban merult fel a mernokinfo ezert B-tervnek azt irtam fel.

Most meg azon gondolkozok, h felcsereljem -e rangsort es inkabb a mernokinfot rakjam elso helyre.

Nincs olyan ismerosom aki mernokinfo szakra jarna raadasul BME-n, ezert itt probalkozok hatha okosabb leszek.

Szerintetek probaljam meg a mernokinfot vagy inkabb maradjon a penzugy es szamvitel?

Nem vagyok analfabeta, szorgalmas vagyok es ugy gondolom nem vagyok kifejezetten lassu eszjarasu. Viszont hianyos ismeretek miatt felek ebbe belevagni. Ha netalan mernokinfora vesznek fel akkor bizonyara egesz nyaron tanulnek ra h ne 0 tudassal kezdjek neki az evnek. Csak azt nem tudom h erdemes e. Bizonyara van itt olyan aki oda jar es tudna nekem mondani egy ket dolgot a szakrol. Akar mernokinfo akar penzugy es szamvitel.

Koszonom elore is a valaszokat.

Ui.: elnezest a helyesirasert, mentsegemre telefonrol vagyok es sietve irok.



2017. febr. 22. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindkettő egy eléggé jó szakma, de a mai világban jobban megfizetik a mérnökinformatikusokat, akár kezdőként is. Ugye hiány van JÓ szakemberekből.

Mivel hiányos az informatikai tudásod, így sokkal többet kéne belefektetned ebbe a dologba, de nem lehetetlen. Mérlegelned kell, hogy képes lennél-e rá, hiszen ezt, mint idegenek nem tudhatjuk rólad.

Azt hozzáteszem, hogy nem ezeket a szakokon tanulok.

2017. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A matekkal hogy állsz?
2017. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

matekbol 4-5os kozott ingazok bar voltam mar 3as belole (10-ben). Kozepszintu matek erettesegit irok, nem kockaztatok egy emelttel mert iszonyat h mik vannak ott.

Nem mondanam h zseni vagyok belole de hulye se.

2017. febr. 23. 16:08
 4/7 totolala ***** válasza:

Ez a pénzügy-számvitel cucc(Közgáz) és a Mérnökinfó nagyon különböző területek..

Őszintén nem is tudom, hogy jött ez a két szak így össze..

Bizonyára hallottad, hogy Közgázon kemény a matek(nem tudom), meg azt is, hogy a Mérnökinfo is egy igen kemény matekot igénylő tárgy.

Érdekel egyáltalán az info, az elektrotechnika, a programozás? Nézz utána, csak azután menj mérnökinfora! Ez nem egy olyan szak, hogy elmész, túléled, és életed végéig elvagy egy diplomával 0 tudással. A programozók fanatikusak, egészen máshogy gondolkodnak, mint egy közgazdász vagy egy jogot végzett ember.

2017. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy szívesen foglalkoznál a programozással akkor én mindenképpen a mérnökinfót ajánlanám. Olyan szinten elszálltak a fizetések ezen a területen mint az állat.


Amúgy nem egy ismerősöm volt kicsit gyengébb matekból, de a kezdeti nehézségeket külön matek korrepetációval sikerült leküzdeniük. Ha az első pár félévet túléli az ember akkor onnantól véleményem szerint nagy gond nem lehet. Persze kitartás és szorgalom kell hozzá!

2017. febr. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! En infoszakos voltam kozepsuliba + fakultacio. 5-os voltam vegig , a programozas is ment(ugyahogy), de voltak olyan osztalytarsaim akik zsenik voltak. Nem mertem igy menni egyetemre, mert gyengenek ereztem magam nem voltam konkurencia. Inkabb mast tanultam, most penzugy szamvitelt tanulok nem sokara vege. Matekbol iskola legjobbja voltam kozepsuliba, tehat ugy veltem kisujbol kirazom a szakot(nem ez az elso) , majd talalkoztam a SZAMVITELLEL. Mindegyik mas tantargy szamomra nem nehez , de a szamvitel.

A legfontosabb, hogy azt a szakot valaszd , ami erdekell es ne a fizetes inspraljon elso sorban. En ugyvagyok vele, ami nem erdekell az nem is fog menni a legjobban. Vagy , ha van annyi energiad tanulj ket szakon en is azt csinalom (igaz kommunilacio media a masik szak) ! Sok sikert!

2017. febr. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Valojaban tag az erdeklodo korom, minden erdekel valamennyire (vagyis probalok talalni). Oszinten szolva tenyleg az motival h ha lediplomazok, akkor az evek soran szerzett tudasommal jol eltudok helyezkedni.

En is attol tartok, hogy a sok infos zsenik mellett en egy kis hangya vagyok. Raadasul keves lany megy erre a szakra...

Hat akkor szerintem marad a sorrend :) koszonom szepen ^^

2017. febr. 27. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!