Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen ismeretekkel/adottságokk...

Ilyen ismeretekkel/adottságokkal milyen téren tanulhatnék tovább?

Figyelt kérdés

Szeretem a földrajzot, biológiát, angolt. Ezt a tantárgyat kicsit szeretem: történelem

Kedvenc állataim a kutya és a ló, de rengeteg egyéb állatot szeretek még. Jelenleg is angolul tanulok, de ha elvégeztem teljesen a gimnáziumot, (vagy akár az egyetemet is) szeretnék néhány közeli országba egy kis időre elutazni, (1-2 hét) hogy fejlesszem nyelvtudásomat. Ez jó ötlet? (Nem pénzről van szó, nem a világot szeretném beutazni!) Első évben a gimiben 0-ban vagyok, hogy nyelvvizsgára készüljek. Főként egyetemek is érdekelnek, mert néhány tovább tanulási verziónál egyes tárgyak emelt szintű verzióját kellene magolnom. (Külföldön nem szeretnék tanulni) Ezekre a szakmákra gondoltam: ló- és kisállat-fizioterapeuta, állatorvosi asszisztens, kutyakozmetikus

Ez számomra mind olyan állás amiből nem lehet megélni, ráadásul OKJ-s tanfolyammal már kaphatok ilyen képesítést. Ezért felesleges lenne továbbtanulnom. Örülnék, ha az egyetemen tanultakat hasznosíthatnám további munkám során. Érdekelne még esetleg a vendéglátóipar, gazdaságtan (a matekot és a fizikát jó lenne kikerülni, 4-esre állok matekból, fizikára épp megkaptam az ötöst, de nagyon nem szeretem ezeket a tantárgyakat), lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnök -> utóbbival hol tudnék elhelyezkedni, milyen munkám lenne?

Valamint, egy darabig érdekelt az állatorvosi, de egy fórumon olvastam, hogy 11 félév és félévente 1.000.000 Ft a tandíj. Nem vagyunk szegények, de ez azért valljuk be, tényleg durva. + pont az állatorvosi elvetéséhez: nem szeretem a fizikát

A NASA munkája is eléggé felkeltette az érdeklődésemet, de oda nem hiszem, hogy bekerülnék. Összegezve: Nagyon tetszik a földrajz és az angol. A biológiát sem vetem meg. :) Az állatokat imádom, nem lenne ellenemre, ha velük foglalkoznék későbbi munkám során. Szüleim szerint állatokból nem lehet megélni. Van egyáltalán olyan szakma, képesítés (nem OKJ) az állatorvosin kívül, amely állatokkal foglalkozik, és lehet nem hobbiból, nem minimálbérért csinálni? Én azért is nagyon lelkes lennék, ha Magyarországon belül olyan egyetemre járhatnék, majd úgy tudnék elhelyezkedni amit szeretek csinálni és meg is élnék belőle. + lenne egy hobbi munkám, pl.: ló- és kisállat-fizioterapeuta -> ez elég komolyan érdekel. Földrajz szakon hol lehetne elhelyezkedni? Mit dolgozhatnék a közeljövőben? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, mert ez engem komolyan érdekelne.



2017. febr. 23. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Állatorvosin van államilag támogatott szak. Föci diplomával még mesterképzésen belük tudsz szakosodni, hát nem a legjövedelmezőbb dolog, de ehhez mindig mindenki túl drasztikusan áll hozzá, igazából nem fogsz éhen halni se, csak valószínű, hogy nem lesz luxusfizetéses állásod. Dolgozhatsz kutatásban, vagy bányászat, vízgazdálkodás, valanilyen ipari dolog.

Ha érdekelnek az állatok, de nem szeretnél állatorvos lenni, lehet, hogy egy biosz szak jól állna neked, ott is lehet állatokra specializálódni.

Egyébként bocsi, hogy megkérdezem, de magyar anyanyelvű vagy?

2017. febr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Föci, biosz, angol alapján az alábbi szakokat javaslom:


Természetvédelmi mérnök

Vadgazda mérnök

Környezetmérnök

2017. febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi váladzokat, szívesen várok még párat. Igen, magyar anyanyelvű vagyok. Az a gond még az állatorvosival, hogy, ha éjfélkor felkeltenek, hogy meg kell műtenem egy macskát és nem ébredtem fel rendesen, rosszul operálom meg a nyávogit és meghalna, èn sem élném túl, hogy miattam pusztul el. A kinológia is nagyon érdekel, de mostanában nem indítottak szakot. Ezzel hol lehetne elhelyezkedni? (Óvónőre is gondoltam, de a zenei kézségeim egyenlőek a nullával)
2017. febr. 24. 19:41
 4/4 A kérdező kommentje:
*válaszokat(bocsi,mobilról volt)
2017. febr. 24. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!