Kell-e fizetni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem 2017.szeptemberi képzésre turizmus és vendéglátás szakon de mivel nincs meg az alapszakra a minimum pontom( tavaly érettségiztem) ezért felsőoktatási szakképzést válaszottam. A kérdésem az lenne hogyha a két éves képzést befejezem azt tudom hogy alapszakra át lehet jelentkeznem ugy hogy a már megszerzett krediteim bizonyos százalékát beszámítják.

Az lenne a kérdésem röviden hogy az alapszakra jelentkezés során/után fizetnem kell e hogy diplomát meg kapjam a további 2 éves képzést követően ??



2017. febr. 24. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha államira vesznek fel, nem kell fizetned
2017. febr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha elvégeztem a felsőoktatási szakképzést meg van az oklevelem es a megfelelő kreditem az államilag támogatott alapszakra jelentkezésre akkor nem kell fizetnem ? Bocsi hogyha tul komplikálom csak számomra ez nagyon fontos. :) de koszonom szépen a válaszod
2017. febr. 24. 00:11
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Átjelentkezni nem lehet. Felvételizni lehet, mint mindenki másnak, aztán ha felvesznek, elismertethetsz valamennyi kreditet.
2017. febr. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Újra kell felvételizned és ha a pontok alapján felvesznek alapszakra államin, akkor nem kell
2017. febr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de akkor ugyan azok fognak rám vonatkozni mint egy rendes éppen akkor érettségizett kisdiákra, szóval ha államilag szeretnél tovább tanulni akkor megkell lennem az adott pontnak hogy felvegyenek? Vagy valami más vonatkozik rám mivel előtte már tanultam?
2017. febr. 24. 00:17
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanaz vonatkozik rád, mint mindenki másra.
2017. febr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A turizmus és vendéglátás szak állami finanszírozott képzés központi ponthatáros: 420 pont. Ez azt jelenti, hogy a felvételi ponthatár ennyi, vagy ennél magasabb leehet.

Mivel azt írod, hogy neked még a minimum-280 pont-sincs meg, két választásod lesz:

-vagy újra érettségizel

-vagy fizetősre mész(bár ott is előfordul, hogy ennyi, vagy még magasabb a ponthatár)

2017. febr. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!