Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezhetek még felsőoktatá...

Jelentkezhetek még felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom február 15.-e volt a jelentkezési határidő.

Nem jelentkeztem, lekéstem.

Szeretnék tovább tanulni fizetős képzésen.

Van rá lehetőségem még?


6 éve érettségiztem, a választott tantárgyam nem természettudományos volt. Leutolsó infom szerint csak akkor érvényes a jelentkezés, ha az érettségiben van természettudományos szak is.

Így is jelentkezhetek?


2017. febr. 24. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Legközelebb februári keresztféléves képzésre jelentkezhetsz.
2017. febr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell természettudományos tárgyból érettségizni, csak a középiskolai eredményedet nézik (utolsó 2 évben amikor tanultad) egy általad választott természettudományos tárgyból.

És igen, legközelebb keresztfélévre jelentkezhetsz, szeptembertől induló képzésre nem.

2017. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van valami pótjelentkezés asszem nyár végén olyan szakoknál ahova nem telik be a létszám, annyi hogy olyankor csak fizetős szakra hirdetnek meg helyet, de ahogy látom ez nem probléma nálad. Nézz utána ennek, én már nem tudom egyáltalán él-e még ez a lehetőség vagy már nem divat.
2017. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Július végén-augusztus elején lesz pótfelvételi, akkor jelentkezhetsz.

Ez a term-tud. dolog amit írsz, blődség. Amit a felvi.hu-n olvasl, annak higgyj.

2017. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem term.tud. tárgyból kötelező az érettségi, hanem abból kötelező vinni pontot, tehát mondjuk te kiválasztod a földrajzot, és abból megnézni az utolsó két évvégi jegyedet, de nem kell, hogy legyen belőle érettségid.
2017. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez gyakorlatilag ugyanaz a kérdés. .nem kapott ő választ.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..


Köszönöm a válaszokat bár még mindig nem egyértelmű ..

Felvi-n nincs erről semmi tájékoztató.


Ha úgy jelentkezem, hogy duplázom az érettségi pontjaim, akkor ott egyáltalán nem játszik a természettudományos tantárgy ..

Ha az érettségibe nem kell, akkor miért nézik az utolsó 2 év végi jegyet egy olyan szaknál, ahol a választott tantárgy nem természettudományos? Pl. bölcsészet - ókori nyelvek

2017. febr. 24. 16:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert ez az új törvény, én sem értem..

Én jogra jelentkezem, mégis vinnem kellett term.tud.-os tantárgy jegyét, de nem érettségizem belőle.

2017. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy jelentkezel jogra, hogy ezt nm érted, akkor elég komoly problémáid lesznek.


Mi egyáltalán a bajotok? A matek jegyet is vinni kell, mégsem felvételi tárgy mindenhova.

2017. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát te hülye vagy, ennyi a véleményem.
2017. febr. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a vélemény csak rólad állít ki szegénységi bizonyítványt.
2017. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!