Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a BME Ipari...

Mi a véleményetek a BME Ipari terék- és forma tervező mérnökni szakról?

Figyelt kérdés
A BME-n vagyok gépészmérnöki szakon de már fél év után érzem hogy nem ez az a szak amit igazán csinálni szeretnék elég sok ok miatt. Mi a vélemenyetek arról, hogy terméktervező szakra menjek át? Mik lehetnek az előnyei vagy esetleg hátrányai egy ilyen diplomának? Milyenek a tényleges elhelyezkedési lehetőségek? Esetleg a fizetés? Hálás lennék ha már elhelyezkedett vagy éppen ilyen szakos hallgatók írnának, a saját tapsztalatokról és vélemyénekről.

2017. márc. 4. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Előnyök: sok a csaj :D finom kis kezeik vannak :DDD


Hátrányok: a gépészmérnökihez képest kevésbé keresett, és alacsonyabb fizetésre számíthatsz mint gépészként

2017. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ XD. De elsősorban személyes tapasztalatokat szeretnék ezeket az "alap" infókat én is tudom, hogy vmivel kevesebb a fizu.
2017. márc. 4. 14:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én is csak odajárok jelenleg, szerintem egyszerre kezdtem veled a BME-t, csak én mechatronikán
2017. márc. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a fizetés nagyságrendekkel kisebb mint egy gépész esetében. Habár biztos avval is lehetséges jól fizető helyekre bekerülni, de ezekből biztos kevesebb van.

(Egy db ismerősöm véleményét tudtam leírni. Tuti információt sajnos nem tudok, ő egyedül végzett a baráti körömben ilyen irányban. Ez nem teljesen biztos információ, menj jobban utána!)


Amúgy első 1-2 félév minden szak esetében ilyen. Én mérnök szakomon 3.félévben kezdődtek a gyakorlatiasabb tárgyak. Előtte csak száraz elméleti alapozás volt.

Nézd meg a minta tantervedet, hogy a későbbi tárgyak milyenek lesznek vagy esetleg kérdezz meg másod/harmad éveseket, hogy milyen irányban megy el a képzés.


Amúgy meg ha pár buktató tárgyal gondod van, kérj nyugodtan segítséget. Rengetegen korrepetálásból élnek simán felhoznak frankó szintre.

2017. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!