Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskola váltás menete 11-be?

Iskola váltás menete 11-be?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11-edikes vagyok egy szakgimnáziumba, gépészetet tanulok már lassan három éve, viszont egyáltalán nem az én stílusom a szakma és már biztos vagyok benne, hogy nem is gépészként akarok tovább menni, hanem Grafikus vagy Animátor vagy Fényképész vagy programozó IT-s területet szeretnék megcélozni. (pl gimi után gondolkoztam a CodeCool-on is ami egy éves oktatást ad, meg garantált munkahelyet levelezőn. de ez nem lényeges.) Az átlagomról annyit elég tudni, hogy rengeteg ideig nem találtam a helyem a szakmai életben (nem hiába mert ott nekem nincs is) ezért a jegyeim rontására ment egy jó ideig ez a téma, viszont a 9edik évvége az szép eredményekkel záródott és a 11edik évvége is azzal fog. a 10-edikes eredményem erős kettes max jó indulatú hármas..

A kérdés az lenne, hogyha én át szeretnék iratkozni, egy ilyen művészi vagy IT beállítottságú iskolába, akkor Heves megyéhez közel, milyen olyan iskola van ami ezzel foglalkozik? és a másik kérdés, hogyha átiratkozok, akkor elég lesz szintmérőkkel újra járnom a 11-ediket csak, vagy a 9-ediktől kezdődene újra az egész?

Értékelhető válaszotokat előrre is köszönöm, rengeteget fog segíteni.



2017. márc. 6. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Iskolaigazgató adhat válszt erre!
2017. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én most mentem át gimibe szakközépből, szoftverfejlesztő szakról. Nekem különbözeti vizsgákat kell tennem az eddig nem tanult tárgyakból, amik ott lesznek. Német, kémia, rajz, ének, dráma. Bizonyára neked is így lesz, csak más tárgyakból. Évismétlés az én esetemben nem volt lehetséges, igazgató azt mondta, hogy akkor a vizsgák anyagának könnyítése miatt már hétfőn mehetek. Holnap kezdek. :D Hívjátok fel a céliskolát, egyeztessetek időpontot az igazgatóval, mi is így tettünk. Sok szerencsét! Ja, és a különbözetiket később teszem le, tehát már átvettek, de vizsga később, szaktanárokkal egyeztetünk. :D
2017. márc. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és 10.-es vagyok. :D
2017. márc. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Régen írtam ki a kérdést, de azóta sikerült.

A menete, hogy egy nappali felnőtt gimnáziumba lehet jelentkezni 9-10 majd 11-12-edik évig, ad egy alap érettségit és ennyi, olyasmi mint egy OKJ-s képzés. Az órarend rövid tömör és rá van szögezve az érettségi tantárgyakra, azaz nincs (rajz,művtöri,kémia,zene.etc.)

Ami után már megtapasztaltam viszont ezt a rendszert, azt kell mondjam, hogy ez a jövő rendszere, sokkal fejlettebb, mint az összes gimnázium amiről eddig hallottam, normális tanárok, betartható idővel (napi 5-6 óra). Aki ugyan ezen gondolkozik, mint én régebben, annak csak ajánlani tudom, most már hála égnek tapasztalatból is :)

2018. máj. 2. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!