Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni májusig az...

Fel lehet készülni májusig az emelt biológia érettségire, ha most kezdem úgy, hogy közben nincs nagyon más dolgom?

Figyelt kérdés
2017. márc. 7. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel napi szinten kellene tanulnod az is kevés lenne, és ebbe el is fáradnál és azt a keveset is elfelejtenéd amit jelenleg még tudsz.


Sokaknak egy középszintű érettségi felkészülésre sem ártana minimum fél év ha nem a kettes elérése a cél.

Barátnőm emelt kémiára készült tavaly, de ő neki is március végén jutott eszébe hogy tanulni kellene, és hát igen csak rosszul sikerült neki, pedig sokat tudott a kémiáról, érdekli is, csak annyira túlzásba vitte és elkapkodta hogy teljesen kimerült és nagyon sok olyat elszúrt amit tudott volna, csak összekavarodtak benne a dolgok. Most ő újra fog menni, de már szerencsére volt esze és szeptemberbe elkezdett rá apránként készülni, jár tanárhoz és mellette 3 műszakba dolgozik, és nem tanul ám mindennap. Kb heti 4-5 napot erre rászán kb 2 órát amikor éppen ráér, akkor mindent kikapcsol, telefon, tv, még az internetet is lekapcsolja mivel laptopon van az anyag amiből készül és csak is kizárólag arra koncentrál, sokszor megkér hogy ne menjek be abba a szobába ahol épp tanul hogy tényleg csak arra tudjon koncentrálni amit csinál. Amint megcsinálta azt amit akkora betervezett, akkor nem tanulja tovább, nem foglalkozik vele, hanem akkor elkezd mást csinálni ami kikapcsolja és így megmarad benne. A magántanára javasolta hogy érettségi előtt 2 nappal már egyáltalán ne foglalkozzon vele. Május legelején amikor még a magyar, matek, egyéb vizsgák mennek akkor fog vele foglalkozni, és utána már ne kémiázzon. Szóbelire is a vizsga napja előtt 1 héttel alaposan felkészíti, kikérdezi, kivesézik a tételeket, utána meg már hagyja hogy ülepedjen benne.

2017. márc. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen alaptudással indulsz. Én októberi érettségit csináltam úgy, hogy szeptemberben kezdtem készülni, de az előtte lévő időszakban - májusban - egyszer már megcsináltam, és akkor is azért rontottam el, mert ráparáztam, úgyhogy kihagytam két hónapot, és összeszedtem magamat, másodjára már meglett. Szerintem, ha odafigyeltél biosz órákon, jártál faktra stb, akkor csak gyakorolni és átismételni kell, arra elég két hónap.

Ha nulláról indulnál, de mondjuk 60 százalék kell, arra is elég lehet két hónap. Másra akkor nem nagyon.

De ez gondolom csak elméleti kérdés, mert az érettségi jelentkezés már két hete lezárult, szóval vagy jelentkeztél májusra és muszáj megcsinálnod, vagy októberben mehetsz legközelebb.

2017. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Simán. Én már itt vagyok az egyetemen, egy biosz emelt semmi egy vizsgához képest.
2017. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!