Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a faipari technikus? Ez...

Mi az a faipari technikus? Ez az asztalost jelenti?

Figyelt kérdés

Tehát, aki ezt elvégzi az pl. tud csinálni egy konyhabútort vagy ilyeneket?

A két éves képzésnél ezt írják:


A faipari technikus feladata:


Előkészíti az üzleti tervet

Számítástechnikai eszközöket használ

Gyártási folyamatokat szervez

Tömörfa alkatrészeket gyárt

Furnérozott alkatrészeket gyárt

Felületkezelést végez

Laminált bútoralkatrészeket gyárt

Összeállítja a termék alkatrészeit

Épületasztalos- ipari terméket gyárt

Fűrészipari terméket gyárt

Műszaki adminisztrációt végez

Kárpitos bútorok gyártását szervezi

Szabadtéri gyermekjátékok gyártását dokumentáció szerint elvégzi

Faanyagot esztergályoz


Ez annyit jelnet, hogy "fából meg bútorlapból csinál bútort + csinálja a papírmunkát hozzá, amit minden más szakmának is kell és csak azért írtuk le azt is pontokba szedve hogy hosszabb legyen a lista"?


2017. márc. 15. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért íratták le , hogy már most elvegyék a kedved , ha el lehet. :(

Igen, szerintem ez gyakorlatilag ma az asztalost jelenti. :(

Elvégre aki a 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 12., 13.,-"feladatoknak" eleget tud tenni , nem csak az adminisztrációs feladatokat tudja megoldani, hanem egy konyhabútort is el tud készíteni a tervezéstől a kész termékig.

Ott vagyon írva az ige : "gyárt". Ezen mit nem értesz? Ez sztem egy-egy bútort elkészíteni képes emberre utal.

Elmélet + gyakorlat együtt.

Itt van uaz a "lista", még lelketlenebb megfogalmazásban:

" A faipari félkész- és késztermékeket gyártó üzemekben termelési, üzemeltetési folyamatok megtervezése, lebonyolítása, kutatási és fejlesztési munkákban mérnöki felkészültséget nem igénylő részfeladatok önálló elvégzése, kis- és közepes üzemekben részlegvezetői, valamint magasabb szakmai igényű fizikai munkakörök ellátása. Pedagógiai végzettség megszerzése esetén a középfokú szakképzésben szakoktatói munkakör ellátása. Vállalkozóként faipari termékeket gyártó üzem egyéni vagy társas működtetése."

Drága nagyapámnak még nem kellett a számítógéphez is értenie ahhoz , hogy használatra kész bútor kerüljön ki a keze alól, de ma már számítógép, meg adminisztráció elvégzése nélkül embernek sem számítanál , nemhogy asztalosnak. Ez van. :(

2017. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem értem ezen, hogy vannak olyan szakmák is, amik kb. a nesze semmi fogd meg jól kategóriába tartoznak, és csak kb. a rendes szakma asszisztensei meg segítői lehetnek azok, akik elvégzik, csak épp adtak neki valami jó nevet és meg egy hosszú listát arról hogy mit tervez, szervez és ellenőriz az illető, aki amúgy semmihez se ért és fel se fogják venni sehova, mert mindenhez kevés az a végzettség.
2017. márc. 15. 11:42
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném elkerülni, ezért kérdeztem meg, hogy akkor ez most konkrétan az asztalos, vagy mondjuk valami faipari üzemben egy alacsonyabb rendű munka végézésére elvileg képes embert kell érteni alatta, akit aztán vagy felvesznek vagy sem, de biztos nem ő az, aki pl. egy komplett konyhabútort megcsinál egyes egyedül.
2017. márc. 15. 11:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, lesz-e kereslet a tudásodra, hogy éppen szükség van-e szakemberre is.

Olyanra, aki nem csak a pofájával "dolgozik". Szerintem egyre több kétkezi munkásra lesz szükség,

nem véletlenül akarják visszaállítani a szakmunkás-képzést is, ne csak jogász és informatikus legyen.


Ezekkel a modern elnevezésekkel próbálják leplezni, ha semmitérő ember kerül pénzesebb pozícióba.

Ha jobban csengő nevet adnak egy akár sokszáz éve létező szakmának , munkakörnek ,

akkor már meg is indokolták , hogy miért a lehet a kőbunkó főnök 6-7nullás fizetéssel is

szakmailag nulla és miért kell a kisembernek ott is "szakértenie", ahová elég lenne egy

aktatologató vagy egy számítógépes is.

Ha szereted a szakmát, a többi már ne foglalkoztasson, szerintem egy igazán jó asztalos

munkájára még sokáig szükség lehet.

Nézz körül a munkaerőpiacon, vagy azoktól érdeklődj, akik azért belülről látják, mi a helyzet.

Google-tól kérdezgess, mik a ma jól eladható, "piacképes" szakmák!

pl. : [link]


Ablakmosó --Siküveg restaurátor

Autómosó -- Gépjármű optikai karbantartó

Autószerelő -- Gépjárműtechnikai szerelő

Autómosó -- Gépjármű optikai karbantartó

Ács -- Tetőszerkezeti menedzser

Áruló -- Szabadfoglalkozású megélhetési szakember

Bérgyilkos -- Humán erőforrást véglegesen leépítő ügyintéző, Humán ügyintéző

Biztonsági őr - Szelekcios szakember

Disznópásztor -- Húsalapanyag előkészítő koordinátor

Gondnok --Háztömb manager

Guberáló -- Hulladékanyag-hasznosítási magánvállalkozó

Használtruha kereskedő -- Second hand shop director

Hólapátoló -- Street manager

Kukás -- Hulladékmanagelési szakreferens

Nyeles testápoló -– gépkezelő technikus

Pénzbehajtó -- Kihelyezett tőkét visszaáramoltató antiszociális ügyintéző

Parkolóőr -- Forgalombiztosítási szakmenedzser

Pizzafutár -- Élelmezési és logisztikai szakember

Portás -- Beléptetési manager , Front door manager , Entrance kontrolling manager

Rakodómunkás -- Anyagmozgatási szakreferens , Átviteli technikus

Takarítónő -- Épülettisztasági előadó,Higiéniai manager asszisztens

Termék-kipakoló -- Árufeltöltő

Titkárnő -- Adminisztrációs irodavezető

Tolvaj -- Tulajdonáthelyező és biztonságtechnikai szakember

Traktoros - Növényápoló és termelő gépészmérnök

Újságkihordó - Hírlapterjesztési szakember

Talicskázó -- Egy-nyomtávú, manuális rakodó és gépkezelő technikus ,

Egynyomvonalú kézierőgép-kezelő technikus

Sofőr --Kormánykerék-igazgató logisztikai supporter

Varrónő --Rongyhegesztő assistant

Utcaseprő --Köztisztasági, tárca nélküli asszisztens

Szódás -- Szikvíz termékmanager

Raktáros -- Termékpozíció optimalizáslásért felelő logisztikai manager

WC-s néni -- Bioanyagcsere felügyelő manager

2017. márc. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A munkaerőpiacon túlnéztem, az asztalosságot tudom, hogy érdekel és szívesen csinálnám ezért is kérdeztem meg, hogy akkor most ez alatt az asztalost kell-e érteni, nehogy a végén ez is olyan legyen, amit én is írtam, meg amit te is említettél, hogy csak egy jól csengő valami, és nem is az asztalost takarja. Köszi a válaszokat!
2017. márc. 15. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahhoz , hogy a klasszikus értelemben vett "asztalos" szakma ismeretéről szóló bizonyítványt kapj, ahhoz már nem elegendő "szakmai tudás", ha egy szekrényt el tudj készíteni. Amit odaírattak veled a listára, annak mindnek eleget kell tenned.

Csak nyakatekert módon, a mai nyelven fogalmazták meg, mi dolga volt/van/lesz egy asztalosnak.


A faipari technikus feladata: Előkészíti az üzleti tervet ...

Ezt én úgy értelmezem , hogy a bútor megrendelője igényeihez igazodva felméred, mennyi, milyen fa és egyéb anyag kell, mibe fog kerülni, mennyi idő alatt tudod elkészíteni, mi a te munkád díja...etc,etc. .. és persze, a megrendelő orra alá teszed az "üzleti tervet", hogy eldönthesse, tényleg kell-e neki a bútor azután is, hogy ismertetted vele a fentieket.

Szóval...amit a kérdésedben írtál : hosszú a lista, de amit odaírattak veled, annak meg kell felelned ahhoz, hogy asztalosnak ismerjenek el. Hiába, ma szeretik ezeket a hosszú listákat és a nyakatekert kifejezéseket.

Szótárazd ki a józan paraszti ész szerinti szavakkal, amit odabonyolítottak és rájössz, hogy semmi ördöngősség nincs a listán. Csak régen értettek annyiból is, hogy "A FÁNAK LELKE VAN"


Kedvcsinálónak nézz bele ! Rostás Árpád így kezdte:

Rostás Árpád (Kaposvár 1962–) Magyar Örökség díjas cigány restaurátor, műbútorasztalos.

1962-ben született Kaposvárott, nevelőotthonban nőtt föl. Fiatalkorában aktívan sportolt ifjúsági válogatott ökölvívó volt. Asztalosszakmát tanult, szakmunkás végzettséget szerzett. Szakmai érdeklődése a régi bútorok felújítása felé fordult, magasabb fokú végzettséget nem szerzett.

1996 és 2004 között Nyugat-Európában (Franciaországban, Németországban) dolgozott. Pályafutása során dolgozott már a Versailles-i kastély, a Louvre, az Országház, a Magyar Tudományos Akadémia, a Dohány utcai zsinagóga faburkolatainak, bútorainak felújításában.

[link]


Ha igazán szereted a fát és a szakmát, rossz ember nem lehetsz! :)

Ha pedig komolyan veszed magad, akkor rossz később asztalos se. Vágj bele! :)

2017. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2017. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Adrenalinxdxd válasza:
100%
a faipari technikus az lényegében az asztalos és a mérnök között van a ranglétrán.Ezzel a végzettséggel főnök is lehetsz.
2017. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!