Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás! Szerintetek...

Továbbtanulás! Szerintetek melyik lehetőség jobb?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemre (SZIE - tájrendező és kertépítő mérnök szak), nyilván még nem biztos, hogy felvesznek, de a tavalyi ponthatár alapján valószínű, hogy elég lesz a pontom. Azonban nem vagyok benne biztos, hogy helyesen választottam... Nem volt semmilyen konkrét elképzelésem, hogy mit, hol szeretnék tanulni stb. (sőt, talán inkább az a probléma, hogy túl sok minden érdekel és nem tudom, hogy mi az, ami valóban nekem való) ezért ez a döntés is az utolsó pillanatokban született. Annyira ismerem már magamat, hogy tudom, hogy ha felvesznek és elkezdem az egyetemet, akkor mindenképpen elvégzem, még akkor is, ha közben esetleg rájövök, hogy mégsem tetszik, nem nekem való. Viszont én pont azt nem szeretném, hogy belehajszoljam magam valami olyasmibe, ami nem én vagyok. Arra is gondoltam, hogy az ősszel szintemelő érettségit csinálok és inkább másik szakra jelentkezem, ami jelenleg szimpatikusabbnak tűnik (jelenleg inkább az idegen nyelvek, nyelvoktatás, fordítás, újságírás területei foglalkoztatnak).

Az érettségi után szeretnék külföldre utazni egy program keretein belül, azonban ha felvesznek és beiratkozom az egyetemre, akkor csupán 2 hónap áll rendelkezésemre és sokkal hasznosabb, eredményesebb lenne, ha több időt tölthetnék kint (alkalomadtán, pl. az őszi érettségire haza tudnék utazni). Ezt a programot egyébként most érzem a legaktuálisabbnak, mert az egyetemen nem szeretnék halasztani és ott is lesz lehetőségem áthallgatni külföldi egyetemekre, a diploma megszerzését követően pedig inkább a saját "karrierem" építésére koncentrálnék, hogy legyen egy jó állásom, tudjak boldogulni.


Szerintetek melyik lenne a legjobb megoldás?

Ha elvégezném az eredetileg megjelölt szakot és később még mindig lenne lehetőségem tanulni, de már lenne egy másik diploma a kezemben, amit tudnék használni.

Ha szintemelőt tennék és inkább másik szakra jelentkeznék és a nyáron illetve a fennmaradó időben pedig külföldön tudnék tevékenykedni, tanulni.


2017. márc. 15. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én személyes élettapasztalatom az, hogy nem szbaad olyasmibe energiát, pénzt és időt fektetni, ami nem igazán te vagy. Soha nem tesz boldoggá és nem motivál. Az, hogy mi leszel, mit tanulsz 3 évig (!), mivel foglalkozol utána, stb. nem egy "hát nincs jobb, legyen ez" döntést érdemel. Az életedről van szó, és 3 év rengeteg idő ahhoz, hogy olyasmivel töltsd el, ami nem illik hozzád. Ha úgy érzed, hogy ez nem te vagy, akkor ne csináld! Elmegy 3 év, állami támogatás, lendület, stb. Hallgass a megérzésedre, mert oka van!


Nem muszáj azonnal tovább tanulni! Ha időre van szükséged, akkor időre van szükséged. Még mindig jobb megfontolni és ezzel tölteni el időt, mint hülyeséget vagy felesleges dolgot csinálni, és utána szívni miatta.

2017. márc. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem veszítesz semmit azzal, ha kihagysz egy évet tapasztalni és magadra koncentrálni, sőt. Lehet, hogy elvégeznéd, de ha már most úgy gondolod, hogy "legalább egy diploma lesz a kezedben", mit gondolsz, mit fogsz érezni az elkövetkezendő három évben? Azt tanuld, amivel egész életedben foglalkozni szeretnél, szóval szerintem se menj el erre a szakra. Ki tudja, lehet, hogy jövőre egy harmadik ötleted támad, és végül azzal leszel boldog. Érdekelheti sok minden az embert, de ha igazán neked való a szak, amit választasz, nem fogsz kételkedni benne. :)
2017. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!