Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE PPK vagy PTE BTK pszichol...

ELTE PPK vagy PTE BTK pszichológia szak? Budapest vagy Pécs mint "diákváros"?

Figyelt kérdés

budapesti vagyok és érdeklne hogy ti melyik opciót találjátok jobbnak


előre is köszi


2017. márc. 17. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

A pszichológia szak köztudottan az ELTÉ-n a leggyengébb az összes magyar egyetem közül. Viszont mivel pesti vagy, így sokkal egyszerűbb a lakhatás és az utazás. Szerintem itt is érdemes figyelembe venni minden szempontot, pl. önállóbb élet vagy kényelem. Nem egyszerű :)


Én Szegeden tanulok pszichót, de ha az ELTE és a PTE között kéne választanom, akkor a PTE-re szavaznék, mert az ottani ismerőseim nagyon szeretik a várost és a közösséget is. Viszont az ELTÉ-nek meg a hírneve a nagyobb.

2017. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én az ELTE PPK-ra járok, szóval nem tudok a másik egyetemről nyilatkozni, csak erről. Én szeretek ide járni, és szerintem színvonalas is a képzés, és talán 1-2 rossz tanárral ha találkoztam, de szinte mindenki nagyon közvetlen, diákbarát, és szakmailag is nagyon szuper. Ráadásul most elvileg megújítják a képzést is. Nekem ez nagyon tetszik, hogy sokszor ezt látom, hogy javulni akarnak, a gyakorlataink is mintha egyre jobbak lennének, mintha mindenki jobb akarna lenni.

Ha nem erre irányult a kérdésed, akkor bocsi.

2017. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó egyetemnek számít az országban, maximum annyi különbség lehet, hogy az ELTE nyúzósabb.

Az élet mindkét városban jó (lehet), viszont szerintem a te eseteben az Pécs mellett szól, hogy szerintem sokkal jobb meg kalandosabb érzés, ha másik városban tanulsz (persze ha van rá anyagi keret).

2017. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!